آیا خورشید می تواند زمین را ببلعد؟

آیا خورشید می تواند زمین را ببلعد؟

زمانی که ستارگان به پایان عمر خود می رسند، اندازه آن ها تا یک میلیون برابر بزرگتر می شود و سیارات و اجسام مجاور را می بلعند.

به گزارش چراغونی، ایتنا نوشت: بر اساس تحقیقی که یافته های آن در مجله Nature منتشر شد، دانشمندان برای نخستین بار یک ستاره را که سیاره ای را می بلعد مشاهده کرده اند و این حادثه در نهایت برای زمین رخ خواهد داد.

پژوهشگران ستاره ها را درست پیش یا پس از بلعیدن تمامی سیارات دیده اند. اما یک بررسی جدید، نخستین باری است که دانشمندان این اتفاق را حین رخ دادن آن مشاهده کرده اند.

ستاره شناسان یک ستاره در یک بازه زمانی تنها 10 روزه، حدود 100 برابر درخشان تر شد – و سپس محو و کم نور شد.

آنها باور دارند که این واقعه آشوبناک در کهکشان خودمان در فاصله 12 هزار سال نوری از ما رخ داده است.

کیشالای دی، نویسنده اصلی این مقاله از ام آی تی، گفت: «ما شاهد مرحله پایانی بلعیده شدن بودیم.»

پژوهشگران بر این باورند که جرم این ستاره حدود 0.8 تا 1.5 برابر خورشید ما است و جرم سیاره بین یک تا 10 برابر مشتری است.

بسیاری از مواد سیاره به درون ستاره پرت شده و در نهایت توانسته اند ستاره ها یا سیارات جدیدی را تشکیل دهند.

انتظار می رود که خورشید و زمین نیز به سرنوشت مشابهی دچار خواهند شد، اما این اتفاق تا 5 میلیارد سال دیگر روی خواهد داد. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، سیگنال ها احتمالاً مشابه این رویداد خواهند بود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا خورشید می تواند زمین را ببلعد؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا خورشید می تواند زمین را ببلعد؟"، کلیک کنید.