شروع پیک برگشت سفرهای نوروزی/ بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند

شروع پیک برگشت سفرهای نوروزی/ بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از جابه جایی نزدیک به 10 میلیون مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی از 24 اسفند 1402 تا 12 فروردین 1403 خبر داد و گفت: از این تعداد، یک میلیون و 440 هزار مسافر از ناوگان ریلی استفاده کرده اند و بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند.

به گزارش چراغونی، سید کمال هادیان فر، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، صبح روز یکشنبه دوازدهم فروردین ماه برای دومین بار در ایام سفرهای نوروزی 1403 از ایستگاه راه آهن تهران بازدید کرد و با مسافران در سالن انتظار به گفت و گو پرداخت.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن گزارش مدیرکل راه آهن تهران، در جریان آخرین وضعیت ایستگاه، سکوها، خطوط، غرف و خدمات ارایه شده به مسافران از جانب شرکت های حمل و نقل ریلی قرار گرفت.

وی درباره ظرفیت توزیع و قیمت بلیت قطار تاکید کرد: باید وضعیت توزیع بلیت قطار در پیک سفرهای نوروزی به نحوی باشد که  70 درصد به صورت برنامه ای و 30 درصد برای مسافرانی که در شرایط خاص نیازمند سفر ناگهانی هستند، قرار گیرد.

هادیان فر خاطرنشان کرد: امید است در سال جاری و سال آینده شاهد افزایش تعداد ناوگان مسافری ریلی در کشور باشیم.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از 24 اسفند 1402 تا 12 فروردین 1403 نزدیک به 10 میلیون مسافر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کرده اند، گفت: از این تعداد، یک میلیون و 440 هزار مسافر از ناوگان ریلی استفاده کرده اند.

وی افزود: روزانه 80 قطار از مبدا و یا به مقصد شهر مشهد مقدس سیر دارند و از این بابت بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند.

هادیان فر با اشاره به پیش بینی افزایش 3 تا 5 درصدی سفرها در نوروز امسال یادآور شد: تا پایان طرح سفرهای نوروزی 1403، 6 روز باقی مانده است و تا کنون افزایش 3 درصدی سفرها را شاهد هستیم.

وی دلایل اصلی کاهش سفرهای نوروزی 1403 را شرایط نامساعد جوی و تقارن با ماه مبارک رمضان بر شمرد و گفت: هم اکنون پیک برگشت سفرهای نوروزی شروع شده است و انتظار افزایش سفرها در ایام بازگشت نیز وجود دارد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در گفت و گو با مردم خوشبختانه شاهد رضایتمندی از حمل و نقل ریلی بودیم و میزان تاخیر قطارها بسیار ناچیز بوده است. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شروع پیک برگشت سفرهای نوروزی/ بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شروع پیک برگشت سفرهای نوروزی/ بیشترین تعداد قطارها به مقصد استان خراسان رضوی در حرکت هستند"، کلیک کنید.