توقیف یک شناور حامل 70 هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس

توقیف یک شناور حامل 70 هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس

آفتاب نیوز :

مجتبی قهرمانی، رییس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب های خلیج فارس خبر داد.

وی در این باره اعلام کرد: با هماهنگی رییس حوزه قضایی شهرستان پارسیان و در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت به منظور ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان، رزمندگان غیور ناوتیپ 412 ذوالفقار منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب های خلیج فارس و در منتهی الیه سواحل غربی استان نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

رییس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به دستگیری پنج نفر در این رابطه، خاطرنشان کرد: افراد دستگیر شده با صدور قرار تامین کیفری جهت تکمیل روند تحقیقات و طی مراحل دادرسی در بازداشت به سر می برند.

وی همچنین تصریح کرد: در بازرسی از این شناور بیش از 70 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

قهرمانی یادآور شد: سوخت های کشف شده از این شناور طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده های نفتی شده و وارد چرخه توزیع قانونی می شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان در پایان با تاکید بر اینکه پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت در این استان با استفاده از تمام ظرفیت های موجود در ساحل و دریا ادامه دارد، بیان کرد: در سایه اقتدار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، فراجا و مرزبانی، سواحل و آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان به هیچ وجه جای امنی برای فعالیت سودجویان و قاچاقچیان نخواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توقیف یک شناور حامل 70 هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توقیف یک شناور حامل 70 هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس"، کلیک کنید.