بازدید حدود 827 هزار نفر از اماکن و جاذبه های گردشگری گیلان – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

بازدید حدود 827 هزار نفر از اماکن و جاذبه های گردشگری گیلان - خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار چراغونی با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون 400 هزار خودرو وارد گیلان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ورود حدود 6 میلیون و 300 هزار گردشگر به این استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد گردشگر و مسافر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شدند.

جهانی از ثبت اقامت افزون بر 11 میلیون نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: بر اساس داده های آماری 93.05 درصد از تخت تاسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان پُر شده است.

وی از ورود 382 گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی و ژاپنی بوده که این آمار به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش 12.35 درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از 554 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری این استان خبر داد و بیان کرد: حاصل این بازدیدهای نظارتی 341 بازدید عادی، 115 مورد تشویق، 88 مورد تذکر و 10 مورد اخطار کتبی صادر شده است.

به گفته جهانی حدود 827 هزار نفر از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری گیلان بازدید کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید حدود 827 هزار نفر از اماکن و جاذبه های گردشگری گیلان – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید حدود 827 هزار نفر از اماکن و جاذبه های گردشگری گیلان – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.