آزمون شیایومی برای شکست بازار پرترافیک خودرو

آزمون شیایومی برای شکست بازار پرترافیک خودرو

شیایومی در اولین حضور خود در بازار پرطرفدار خودروهای برقی چین، رشد خود را تقویت می کند.

به گزارش چراغونی، شیایومی قرار است در زمان دشواری برای خودروهای چینی وارد خودروهای الکتریکی شود. شیایومی چین خودروی الکتریکی خود را عرضه و این نشان دهنده ورود این شرکت الکترونیکی به دنیای خودرو است.

سومین فروشنده بزرگ گوشی های هوشمند جهان تاکنون تنها گفته است که قیمت خودروی آن زیر 500 هزار یوان ( 69 هزار و 170 دلار و 64 سنت) خواهد بود. مدل هایی که  در بیش از 70 فروشگاه در سراسر چین رونمایی شد، با مدل های خودروهای اسپرت تایکان و پانامرا پورشه مقایسه می شوند.

رالی سهام هشت میلیارد دلاری شیایومی با یک آزمون کلیدی مواجه می شود که غول گوشی های هوشمند چینی اولین خودروی الکتریکی خود را ارایه کرد زیرا تلاش می کند وارد بازاری ناآشنا و به شدت رقابتی شود. این شرکت فروش سری SU7 خود را در چین آغاز خواهد کرد که حاصل تلاش 10 میلیارد دلاری آمریکا به بزرگترین بازار خودروهای برقی جهان و تحت تسلط تسلا و بی وای دی است. این سدان احتمالاً بر اساس پیش بینی قیمت تحلیلگران وارد رقابتی ترین بخش خواهد شد.

لی جون، موسس شیایومی و یکی از بنیانگذاران میلیاردر، این چالش را آخرین تلاش خود نامیده است و توانایی شیایومی را برای شکستن یک بازار شلوغ برای بار دوم با قابلیت های تکنولوژیکی خود آزمایش می کند.

این ارایه لی جون، جاه طلبی مدیرعامل و بنیان گذار شیایومی را برآورده می کند که در سال 2021 از ورود این شرکت به خودروهای الکتریکی خبر داد. او متعهد شد که 10 میلیارد دلار در تجارت خودروی شیایومی سرمایه گذاری کند و آن را «آخرین پروژه کارآفرینی بزرگ» زندگی اش توصیف کرد. تحلیلگران در مورد موفقیت پروژه خودروی شیایومی اختلاف نظر دارند.

استقبال از SU7 با وجود جنگ یک ساله قیمت خودروهای برقی در چین، احتمالاً پس از افزایش 22 درصدی از پایین ترین سطح ماه فوریه، حرکت سهام شیایومی را تعیین می کند. تحلیلگران اظهار کردند که بازار انتظار دارد بیش از 50 هزار محموله در 12 ماه اول عرضه SU7 عرضه شود.

پیش بینی می شود که بازار خودروهای برقی چین برای دومین سال کاهش یابد و یک نهاد مهم در صنعت پیش بینی کرده است که رشد فروش در سال 2024 از 36 درصد در سال گذشته و 96 درصد در سال 2022 به 25 درصد کاهش یابد. بی وای دی، رهبر بازار در سال 2023 سه میلیون خودروی انرژی نو فروخت در حالی که شرکت لی آتو حدود 376 هزار دستگاه تحویل داد.

برآوردهای قیمتی بانک های وال استریت برای سدان شیایومی از 200 هزار یوان تا 300 هزار یوان (276 هزار و 68 دلار و 26 سنت تا 41 هزار و 502 دلار و 39 سنت) متغیر است. یک گزارش محلی به قیمت اولیه 266 هزار یوان برای نسخه استاندارد SU7 اشاره کرد. لی گفته است که این خودرو می تواند در 2.78 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

جانسون وان، تحلیلگر گروه مالی جفریز گفت محدوده 200 هزار تا 250 هزار یوان، در واقع رقابتی ترین بخش در فضای الکتریکی چین در حال حاضر است.

SU7 شیایومی در زمانی به فروش می رسد که بازار خودروی چین، بزرگترین بازار جهان، با چالش هایی در چندین جبهه از جمله جنگ قیمت و کندی اقتصاد داخلی که تقاضا برای خودرو را کاهش داده است، مقابله می کند. خطر این است که آنها بیش از حد روی فضای خودروهای الکتریکی تمرکز می کنند و تمرکز خود را روی بخش ها و محصولاتی که آنها را به آنجا رسانده اند از دست می دهند.

هواوی به جای ساخت مدل خود، با حداقل پنج خودروساز برای تولید خودروهای الکتریکی شریک شد و از طرفداران قوی گوشی های هوشمند، فناوری منحصربه فرد و ویژگی های ارتباطی خود استفاده کرد. برند شریک آن Aito در حال حاضر برای دو ماه متوالی پرفروش ترین فروشنده چین در میان خودروهای برقی تازه کار بود. در حالی که شیایومی از اکوسیستم فناوری هوشمند نیز بهره می برد، مدل کسب وکار خودروهای الکتریکی آن متفاوت است و هزینه بیشتری نیز دارد. از آنجایی که جنگ بی سابقه قیمت ها ادامه دارد، تعداد کمی از تولیدکنندگان محلی به جز بی وای دی و لی آتو توانسته اند سودآور باقی بمانند.

تیموتی ژایو، تحلیلگر گلدمن ساکس، انتظار دارد شیایومی 14 میلیارد یوان در سال 2024 فروش خودروهای برقی را بر اساس محموله های 65 هزار دستگاهی و میانگین قیمت فروش 225 هزار یوان به دست آورد. این شرکت در سال گذشته 271 میلیارد یوان فروش داشت. او افزود که رونمایی از اولین مدل خودروی الکتریکی هوشمند شیایومی به عنوان پنجره ای برای بازار و ارزش گذاری مجدد ابتکارات جدیدش خواهد بود.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آزمون شیایومی برای شکست بازار پرترافیک خودرو" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آزمون شیایومی برای شکست بازار پرترافیک خودرو"، کلیک کنید.