استقلال از پرسپولیس و سپاهان جلو زد!

به گزارش خبرگزاری چراغونی، فیفا دی ماه مارس به پایان رسید و اکنون همه در انتظار آغاز دوباره مسابقات باشگاهی در سراسر جهان هستند. بازی های لیگ برتر فوتبال ایران نیز در سال جدید قرار است با برگزاری دیدارهای معوقه آغاز شود که سپاهان با 2 بازی عقب افتاده، برنامه پرفشاری دارد و سپس تیم های استقلال و پرسپولیس نیز دیدارهای خود را در سال 1403 برگزار می کنند.

به گزارش ورزش سه، سه تیمی که امسال رقابت بسیار سخت و فشرده ای در صدر جدول رده بندی داشته و هر کدام از آنها برای کسب عنوان قهرمانی تلاش می کند. در حال حاضر سپاهان با دو بازی کمتر نسبت به سرخابی ها، در رتبه پایین تر قرار دارد، ولی می تواند با کسب پیروزی و به دست آوردن شش امتیاز، فاصله خود را کاهش داده و به جمع مدعیان قهرمانی اضافه شود. هرچند که نباید از کنار نام تراکتور نیز به راحتی گذشت، چرا که شاگردان خمس هم یک بازی معوقه در پیش دارند و می توانند با کسب پیروزی در این دیدار، مثلث مدعیان را به یک چهار ضلعی تبدیل کنند.

وبسایت اوپتا به مانند هر هفته، رتبه بندی جدیدی از تیم های باشگاهی در سراسر جهان را منتشر کرده که طی آن استقلال به عنوان تنها تیم ایرانی موفق شده در میان 10 تیم برتر قاره آسیا قرار بگیرد. آبی پوشان که فصل بسیار عجیب و پرحاشیه ای را تجربه کرده اند، در میان شگفتی همگان، سال را با صدرنشینی به پایان رساندند و اکنون نیز مدعی اول کسب عنوان قهرمانی به شمار می روند. البته این چیزی نیست که در ابتدای فصل و با توجه به سطح یارگیری های تیم های مدعی قهرمانی، تصور می شد.

استقلال که در لیگ امسال تنها یک بار و در هفته سوم مقابل سپاهان و در اصفهان مغلوب شده، پس از اینکه در همان مرحله نخست رقابت های جام حذفی با شکست مقابل مس رفسنجان از دور پیکارها کنار رفت، اکنون می تواند با برنامه سبک تر و مدت زمان بیشتری برای استراحت، لیگ را از سر بگیرد که این می تواند پوین مثبتی برای تیم نکونام باشد تا بتواند شگفتی که در پایان سال گذشته خلق کرده بودند را تکمیل نماید.

همین عملکرد خوب شاگردان نکونام باعث شده تا آنها در رتبه بندی سایت اوپتا بالاتر از تیم های پرسپولیس و سپاهان ایستاده و جایگاه نهم آسیا و 246 جهانی را از آن خود کنند. نکته جالب اینکه استقلال در این رده بندی توانسته بالاتر از تیم فوتبال کاوازاکی ژاپن قرار بگیرد که تا مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان امسال نیز بالا آمده بود ولی با شکست مقابل شاندونگ چین، از دور بازی ها کنار رفت.

استقلال از پرسپولیس و سپاهان جلو زد!

پرسپولیس نیز در رتبه یازدهم آسیا و 260 جهان ایستاده است. سرخ پوشان نسبت به رنگینگ هفت روز گذشته، چهار پله در رده بندی جهانی صعود کرده اند، در حالی که استقلال یک رتبه تنزل یافته است. نکته جالب اینکه تیم فوتبال العین امارات که راهی دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شده و باید به مصاف الهلال عربستان برود، در رتبه چهاردهم جای گرفته؛ یعنی پایین تر از استقلال و پرسپولیس.

تیم فوتبال سپاهان نیز با قرار گرفتن در رتبه بیستم آسیا و 331 جهان، دیگر تیم ایرانی است که نامش در میان تیم های برتر قاره دیده می شود. تراکتور نیز توانسته است جایگاه چهلم آسیا و 549 جهان را به خود اختصاص دهد. چهار تیمی که به نظر می رسد جام قهرمانی امسال لیگ برتر به یکی از آنها خواهد رسید.

258258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقلال از پرسپولیس و سپاهان جلو زد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقلال از پرسپولیس و سپاهان جلو زد!"، کلیک کنید.