پیگیری اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال جاری

پیگیری اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال جاری

دادستان کل کشور گفت: دادستانی کل در اجرای منویات رهبری و تحقق شعار سال، ذیل سیاست های تعیینی رییس قوه قضاییه همراه دستگاه های اجرایی است تا امر تولید داخل بیش از گذشته رونق بگیرد و وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.

به گزارش چراغونی به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین موحدی در دیدار با جمعی از قضات دیوان عالی کشور با تبریک سال جدید و آرزوی قبولی عبادات در ماه مبارک رمضان به شعار سال جدید اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس و قوه مجریه با توجه به سیاست های کلان و اسناد بالادستی بایستی با سرعت برنامه های لازم را در جهت تحقق شعار سال تدوین و عملیاتی کنند تا از مشکلات بخشی از مردم که در تنگنای معیشتی هستند کاسته شود و امر اشتغال و تولید رونق بهتری پیدا کند.
 
وی تصریح کرد: دادستانی کل کشور در اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال، ذیل سیاست های تعیینی رییس قوه قضاییه در کنار و همراه دستگاه های اجرایی است تا امر تولید داخل بیش از گذشته رونق بگیرد و وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.
 
موحدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور ایران از مردمی ولایتمدار و مقید به احکام اسلامی تشکیل شده و این پایبندی و علاقه مندی را در تمامی سال های پس از انقلاب نشان داده است. مردم به احکام و ارزش های اسلامی و مناسبت ها و رویدادهای ملی علاقه دارند و حضور گسترده آنان در تمامی صحنه های دینی و برنامه های ملی نشان دهنده همین مسیله است.

دادستان کل کشور افزود: جامعه به لحاظ گرایش های مذهبی یک جامعه مقید و پایبند به شریعت است و نسبت به رعایت ارزش های دینی و مذهبی حساسیت زیادی دارد بنابراین برای مردم هنجارشکنی معدود کسانی که بینش و آگاهی دینی لازم را ندارند و یا تحت تاثیر القایات معاندین قرار گرفته اند، قابل تحمل نیست.

موحدی با خطاب قرار دادن دستگاه های متولی گفت: در مقابل این قبیل اقدامات هنجارشکنانه در ابتدا باید مسیولان فرهنگی و دستگاه هایی همچون صدا وسیما، سازمان تبلیغات، وزارت ارشاد و … به آگاهی بخشی مناسب بپردازند. در گام بعدی لازم است دستگاه هایی همچون فراجا «با تدبیر» با «جرم مشهود» از هر نوع که باشد، چه تظاهر به روزه خواری و چه رفتارهایی که عفت عمومی یا احساسات دینی و مذهبی را جریحه دار می کند، برخورد کنند.  
 
وی با بیان اینکه اجرای احکام اسلامی و برخورد با هنجارشکن مطالبه جامعه، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، بسیجیان و عموم مردم اعم از بازاریان، دانشگاهیان، حوزویان است، گفت: علاوه بر این مطالبه عمومی، ما مکلف به اجرای قانون و نظارت بر اجرای قانون هستیم.

تاکید بر حمایت از اقدامات قانونی ضابطین و آمران به معروف و ناهیان از منکر

موحدی با بیان اینکه دادستان ها باید از اقدامات ضابطان و آمران به معروف و ناهیان از منکر که مطابق قانون عمل می کنند، حمایت کنند، گفت: در سال گذشته دادستانی کل اجرای چند قانون مهم که جنبه حقوق عامه را دارد را پیگیری کرد. اجرای قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل، قانون جوانی جمعیت، قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و قانون حفظ محیط زیست، تهیه پیش نویس لایحه قانونی احیای حقوق عامه و آزادی های مشروع از جمله قوانینی است که در جهت تکلیف قانونی، اجرای آن از مسیولان مربوطه پیگیری شده است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه همچون گذشته اجرای قوانین مختلف را از دستگاه های متولی مطالبه خواهیم کرد، اظهارکرد: یکی از قوانینی که از ابتدای سال جاری پیگیر اجرای آن خواهیم بود قانون ” حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر” مصوب 23 فروردین ماه 1394 است.
 
وی درادامه اظهارکرد: این قانون و آیین نامه اجرایی آن تکلیف اشخاص حقیقی و حقوقی را مشخص کرده است. باید همه نهادها و سازمان هایی که در این قانون تکلیف دارند وارد میدان شوند و قانون را به درستی اجرا کنند. دادستانی کل نیز در حدود تکلیف قانونی خود یعنی ماده 11 این قانون آماده حمایت حقوقی و قضایی از مجریان قانون است.
 
دادستان کل کشور اضافه کرد: در راستای تکلیف قانونی خود، طی مکاتبه ای درخواست تشکیل جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر را داشته ایم تا در اولین فرصت این جلسه با حضور همه اعضا اصلی تشکیل و هر کدام از سازمانها و نهادهای مسیول با زمانبندی و با توجه به نیازها و ضرورت ها و با رعایت اولویت بندی مناسب نسبت به وظیفه قانونی خود عمل کنند تا مشمول مقررات ترک فعل نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مرحله دوم انتخابات نیز مشمول مقررات مرحله اول است و بایستی تمام مقررات از سوی نامزدها و مجریان و ناظران دقیقا مراعات شود.

موحدی در پایان اظهارکرد: ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شهرستانی همچون دور اول انتخابات به تمام اقدامات و فعالیت ها نظارت کامل دارند و با هر نوع تخلف و جرمی طبق قانون برخورد می کنند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیگیری اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال جاری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیگیری اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال جاری"، کلیک کنید.