خبرهایی از اجرای دو تیاتر تا جشنواره فیلم کیارستمی

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی فراخوان داد و نمایش موزیکال«بیژن و منیژه» به کارگردانی شکرخدا گودرزی به روی صحنه می رود.

به گزارش چراغونی به نقل از روابط عمومی نمایش، شکرخدا گودرزی پس از نمایش«فرزند یک خنیاگرم»و«راه چراغونی راز سپهر» و«سهروردی» قرار است نمایش«بیژن و منیژه»برگرفته از شاهنامه ی فردوسی را روی صحنه ببرد.
 
نمایش موزیکال«بیژن و منیژه»با حضور هنرمندان موسیقی و تیاتر پس از 9 ماه تمرین آماده اجرا میشود.

و داستان بیژن سردار جوان ایرانی است که به مقابله و جنگ با شورشیان و طغیانگران می رود ولی در این مسیر دلباخته منیژه می شود که دختری تورانی است.
 
شکرخدا گودرزی از جمله کارگردانان و نویسندگان شناخته حوزه تیاتر است که طی سال های گذشته آثار متعددی را با نگاهی ویژه به آثار فردوسی و شخصیت های فاخر ایران فرهنگی در تماشاخانه های مختلف روی صحنه برده و در جشنواره های مختلف نیز به عنوان شرکت کننده یا عضو هییت داوران حضور داشته است.
 
نمایش «بیژن و منیژه» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی از اوایل اردیبهشت ماه در پردیس تیاتر شهرزاد به صحنه خواهد رفت.
 

فراخوان اولین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی 

اولین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی به دبیری حامد سلیمان زاده، منتقد ایرانی، از تاریخ 12 تا 14 تیرماه 1403 خورشیدی (2 تا 4 جولای 2024 میلادی) به طور همزمان در برلین و تهران برگزار می شود.

این جشنواره به شکل کاملا مستقل و با همکاری چهره های برجسته سینمای ایران و جهان برگزار می شود.

از تمام علاقه مندان و فیلمسازان مستقل دعوت می شود تا جهت مطالعه فراخوان و شرایط ارسال فیلم به وب سایت رسمی این جشنواره به آدرس https://kiarostamifilmfest.com/ مراجعه کنند.

پوستر نمایش «پس از» رونمایی شد

همزمان با آغاز پیش فروش بلیت های نمایش «پس از» کاری از مرتضی کوهی، پوستر رسمی این نمایش با طراحی سهیل فلاح رونمایی شد.

نمایش«پس از»  که از 23 فروردین اجرای خود را در سالن قشقایی مجموعه تیاتر شهر آغاز می کند از ساعت 12 امروز 5 فروردین ماه پیش فروش سه روز نخست اجرا را آغاز کرد.
این نمایش که در بخش های بازیگری، نویسندگی، کارگردانی، طراحی صحنه و بهترین نمایش، جوایز برتر جشنواره هم آغاز را از آن خود کرده، سه اجرای نخست خود را با تخفیف 20 درصد ارایه کرده است.
تهیه کنندگی این نمایش را امیر موسی کاظمی بر عهده دارد و هنرمندانی همچون مهران مرادی، پیمان محسنی و شیدا پهلوان بازیگران این نمایش هستند.
از دیگر عوامل نمایش میتوان به علیرضا زیوری ، دستیار کارگردان و مدیر تولید «پس از» اشاره کرد . همچنین مدیر روابط عمومی این پروژه را زهرا شایان فر و مدیر تبلیغات آن را امیرحسین میرزایی بر عهده دارد.

در خلاصه نمایش «پس از» آمده است که «نشان 30 ساله، هنرمند و نوازنده پیانو پنج سال است که دچار انفصال از خود است و در طول این پنج سال با خود مجازش ملاقات کرده و زیسته. این معاشرت ، او را حتی از هنر و علایق اش جدا ساخته. اما اکنون نشان حتی خودش را در آینه هم نمی بیند.»
این نمایش جایزه اول نمایشنامه ، جایزه اول کارگردانی و جایزه بهترین اثر، جایزه اول و سوم بازیگری مرد برای هر دو بازیگر مرد نمایش ، جایزه دوم طراحی صحنه، کاندیدای بهترین بازیگر زن  را از اولین دوره جشنواره تیاتر هم آغاز مجموعه تیاتر شهر کسب کرده است.
گروه طراحان و هنرمندان فنی این نمایش متعاقبا معرفی خواهند شد.
علاقه مندان به تیاتر می توانند از ساعت 12 یکشنبه 5 فروردین 1403 نسبت به خرید بلیت این نمایش در سایت تیوال اقدام کنند. همچنین بلیت این نمایش از طریق سایت گیشه تیاتر نیز به مخاطبان ارایه می شود.

خبرهایی از اجرای دو تیاتر تا جشنواره فیلم کیارستمی

 پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبرهایی از اجرای دو تیاتر تا جشنواره فیلم کیارستمی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبرهایی از اجرای دو تیاتر تا جشنواره فیلم کیارستمی"، کلیک کنید.