آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس

امیرمسعود عابدین: در پاییز سال 2023، این شرکت از خودروی مفهومی Vision Neue Klasse رونمایی کرد، یک سدان تمام برقی که پیش نمایشی از طراحی و مهندسی آینده بی ام و است. اکنون این شرکت، از نسخه کراس اوور این سدان رونمایی کرده است.

آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس

نام “Neue Klasse” برای علاقه مندان بی ام و معناداراست. این شرکت برای اولین بار این نام را، که به زبان آلمانی به معنای “کلاس جدید” است، در اوایل دهه 1960 ابداع کرد و آن را در مجموعه جدیدی از سدان های اسپرت و مدرن به کار برد. Neue Klasse مدل افسانه ای BMW 2002 را ایجاد کرد و این شرکت را از انقراض نجات داد.
اگر سدان مفهومی Vision Neue Klasse سری 3 آینده باشد، Vision Neue Klasse X را می توان به عنوان X3 آینده دانست.

آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس

این کراس اوور باید عملکرد خوبی از خود ارایه دهد. بی ام و استراتژی نرم افزاری جدید و مخصوص خودروهای برقی را برای این خودرو به ارمغان می آورد. در خودروهای معمولی و بنزینی، هر سیستم، شامل موتور، گیربکس، مدیریت پایداری و سیستم تعلیق تطبیقی، توسط ECU کنترل می شود.

پلتفرم Neue Klasse از شر ECU های معمولی خلاص می شود و از ابر مغزها که کامپیوترهایی با کارایی بالا هستند که به طور هوشمندانه با هم کار می کنند، استفاده می کند. هر ابر مغز 10 برابر یک ECU معمولی قدرت محاسباتی خواهد داشت.

آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس

خودروهای برقی Neue Klasse از نسل ششم فناوری پیشرانه eDrive این شرکت استفاده خواهند کرد. خودروهای Neue Klasse از معماری 800 ولتی برای شارژ سریع استفاده می کنند و 300 کیلومتر برد را با یک شارژ 10 دقیقه ای ارایه می دهند. ارقام قدرت و عملکرد برای Vision Neue Klasse X هنوز ارایه نشده است.

بارزترین جنبه Vision Neue Klasse X طراحی آن است. مانند سدان مفهومی Vision Neue Klasse، خطوط بدنه X بسیار ساده هستند. جلوپنجره کلیوی، در اینجا خودنمایی خاصی دارد.

آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس

در داخل، Vision Neue Klasse X طراحی جدیدی را نشان می دهد. علاوه بر نمایشگر مرکزی، دومین نمایشگر با طراحی عریض، وضعیت باتری و سایر اطلاعاتی را که معمولاً در کیلومترشمار پیدا می کنید، نشان می دهد. این صفحه نمایش با نمایشگر هدآپ همراه می شود.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در چراغونی مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آینده خاص بی ام و را در این خودروی مهم ببینید / عکس"، کلیک کنید.