هشدار زرد هواشناسی برای شهر های ساحلی

هشدار زرد هواشناسی برای شهر های ساحلی

آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی کشور با هشدار هواشناسی سطح زرد از  افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از  اوایل وقت فردا جمعه تا اواخر وقت شنبه چهارم فروردین خبر داد.

افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای تا 28 نات (باد شمال غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج در سواحل تا 1/5 متر و دور از سواحل بیش از 1/5 متر است و فردا در مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان و شنبه در  مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان شاهد این وضعیت هستیم.

در این وضعیت  خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی وجود دارد.

توصیه می شود که شهروندان از  شنا و  فعالیت های تفریحی و شیلاتی و از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین اجتناب کنند و  اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را به عمل آورند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار زرد هواشناسی برای شهر های ساحلی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی برای شهر های ساحلی"، کلیک کنید.