ساخت 32 هزار کلاس درس طی 2 سال اخیر/ پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود

ساخت 32 هزار کلاس درس طی 2 سال اخیر/ پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به وجود 100 هزار کلاس درس ناایمن در کشور، گفت : در سال 1403 صنعتی سازی، سبک سازی و ارزان سازی موضوعاتی است که پیگیری آن در دستور کار است؛ در حوزه مقاوم سازی کار به صورت جدی دنبال می شود تا مدارس نایمن به مدارس ایمن تبدیل شوند.

خان محمدی در گفت و گو با چراغونی، مهمترین دستاورد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دولت سیزدهم را حضور خیرین و مشارکت آنها در ساخت مدرسه دانست و گفت: اعتبار این مشارکت از 3 و 4 میلیارد تومان به 10 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و این مشارکت نشات گرفته از شعار مردمی سازی به واسطه اعتماد مردم به دولت انجام شده است.

وی با بیان اینکه در مدت دو سال حدود 32 هزار کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه شده افزود: با همه مشکلات از جمله تورم و مشکلات اقتصادی این آمار تحقق یافته و جزء با هم افزایی و همکاری بین مردم و دولت این امر تحقق نمی یافت.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه موضوع احکام راهبردی برنامه هفتم یکی از موفقیت ها، توفیقات و دستاوردها در سال 1402 بود ادامه داد: جدول ماده 87 را در برنامه هفتم قرار دادیم که براساس آن دولت متعهد شد منابع لازم را تامین کند و میزان سرانه آموزشی را به 6.1 درصد برساند؛ همچنین موضوع جذب از صندوق ذخیره ارزی یکی دیگر از موفقیت هاییست که در حال تحقق است.

خان محمدی به برنامه های سال 1403 سازمان نوسازی اشاره و عنوان کرد: صنعتی سازی، سبک سازی و ارزان سازی موضوعاتی است که پیگیری آن در دستور کار است؛ در حوزه مقاوم سازی کار به صورت جدی دنبال می شود تا مدارس نامستحکم و نایمن به مدارس ایمن تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه 100 هزار کلاس درس نا ایمن در کل کشور وجود دارد که بر اساس آیین نامه هایی که به روز رسانی می شوند به عنوان مدارس نا ایمن شناخته شده اند اظهار داشت: با توجه به ردیفی که در برنامه هفتم پیش بینی شده موضوع مدارس ناایمن ظرف 5 سال حل می شود.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعتبار لازم برای مقاوم سازی مدارس را 100 همت اعلام کرد که با مشارکت خیرین، گروه های مردمی، شرکت ها، موسسات و مسیولان اجتماعی این هدف تحقق می یابد.

خان محمدی در پایان اظهار کرد: مدارس کانکسی بالای 10 دانش آموز نیز برای چراغونی امسال ساماندهی می شوند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت 32 هزار کلاس درس طی 2 سال اخیر/ پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت 32 هزار کلاس درس طی 2 سال اخیر/ پرونده مدارس ناایمن 5 ساله بسته می شود"، کلیک کنید.