بازداشت 5 سارق خشن با بیش از 100 فقره سرقت در سطح پایتخت

بازداشت 5 سارق خشن با بیش از 100 فقره سرقت در سطح پایتخت

رییس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت پنج سارقان که مرتکب بیش از 100 فقره سرقت در نقاط مختلف شهر تهران شده بودند، خبر داد.

به گزارش چراغونی، سردار  علی ولیپور گودرزی درباره جزییات این خبر گفت: چندی پیش وقوع چندین مورد سرقت سریالی به عنف از شهروندان در سطح شهر تهران، به پلیس آگاهی اعلام شد که با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به پرونده در دستور تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و آنان نیز در نخستین گام برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت های وحشیانه وارد عمل شده و برای بازبینی دوربین های مداربسته به صحنه جرم رفتند.

وی با بیان اینکه با بررسی فیلم های صحنه جرم مشخص شد که کارآگاهان با سارقان حرفه ای مواجه هستند، گفـت: تمامی متهمان هنگام اعمال جرم چهره خود را به طورکامل پوشانده بودند. در همین راستا نیز کارآگاهان در گام بعدی به سراغ تحقیقات محلی رفته که در این مرحله موفق شدند هویت یکی از متهمان سابقه دار را شناسایی کنند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه در ادامه تحقیقات نیز مشخص شد که این فرد زورگیر با همدستان خود یک باند حرفه ای مجرمانه را تشکیل داده است، گفت: این افراد با همکاری یکدیگر دست به سرقت های به عنف متعددی در محله های  تهران زده بودند. کارآگاهان همچنین در تجسس های بیشتر با اقدامات فنی و اطلاعاتی، پاتوق پنج سارق را که اقدام به تشکیل این باند سرقت کرده بودند، مورد شناسایی قرار دادند و متوجه شدند که آنها در یک سال گذشته اقدام به بیش از 100 فقره سرقت زورگیری خشن از مردم کرده اند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شناسایی هویت سارقان و هماهنگی پلیس با مقام قضایی برای اخذ مجوز عملیات گفت: با اخذ مجوز قضایی، تیم پلیسی در مرحله بعد راهی مخفیگاه متهمان شده و پس از تعقیب و مراقبت های چند ساعته، پنج سارق خشن را در عملیات های هماهنگ و جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین 10 دستگاه گوشی تلفن همراه و تعداد پنج قبضه سلاح سرد از مخفیگاه متهمان کشف و ضبط شد. 

وی با بیان اینکه در ادامه هر پنج متهم تحت بازجویی قرار گرفتند اما در جریان تحقیقات، منکر جرم خود شدند، گفت: سرانجام این افراد با شکات و فیلم های دوربین مداربسته موجود در صحنه جرم مواجه شدند و این بار به ارتکاب دست کم 100 فقره سرقت متعدد به عنف در مناطق مختلف تهران و تشکیل باند تبهکاری اعتراف کردند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: برای هر پنج متهم پرونده ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران نیز در این خصوص همچنان ادامه دارد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت 5 سارق خشن با بیش از 100 فقره سرقت در سطح پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت 5 سارق خشن با بیش از 100 فقره سرقت در سطح پایتخت"، کلیک کنید.