ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد - خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری چراغونی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه (KCAO) رسماً اعلام کرد که رقابت های قهرمانی آسیایی بزرگسالان 2024 به میزبانی ایران و در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد. این رویداد معتبر ابتدا قرار بود که در شهر بخارا و به میزبانی ازبکستان برگزار شود، اما با پیگیری های فدراسیون ووشو و رایزنی های لازم و بهره گیری از دیپلماسی موثر بین المللی مقرر شد که به عنوان رویداد رنکینگ جهانی IKA Ranking برای مسابقات سری حرفه ای جهانی WSP طی روزهای 22 لغایت 27 خرداد به میزبانی کشورمان برگزار شود.

همچنین قرار است در کنار مسابقات قهرمانی آسیا، کنگره مجمع عمومی و جلسه هیات رییسه KCA / DC Meeting، آزمون بین المللی داوری ستاره 1 و 2 IKA و سمینار مربیگری IKI / آزمون مجوز B نیز در ایران برگزار شود. طبق پیش بینی کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه، انتظار می رود ورزشکارانی از 20 کشور در دو بخش آقایان و خانم ها در این مسابقات حضور داشته باشند.

امیر صدیقی رییس فدراسیون ووشو در این خصوص گفت: با درایت و حمایت وزیر ورزش همه مجوزهای لازم گرفته شده است و ما موافقت وزارت ورزش و جوانان را در برگزاری این رویداد داریم. برگزاری این مسابقات مطابق با قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. مسابقات قهرمانی آسیا در مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود و فدراسیون تمام تلاش خود را می کند تا مهمان نوازی گرم ایرانیان را به همه شرکت کنندگان نشان بدهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.