رونمایی از سامانه پاسخ به پرسش های متداول تهرانی ها و آغاز به کار کلینیک مشاوره در سال آینده

رونمایی از سامانه پاسخ به پرسش های متداول تهرانی ها و آغاز به کار کلینیک مشاوره در سال آینده

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران از رونمایی سامانه پاسخ به پرسش های متداول شهروندان تهرانی در سال آینده خبر داد.

به گزارش چراغونی، مجید باقری در نشست خبری امروز (یکشنبه) گفت: همزمان با پویش امید و افتخار در شهرداری تهران برای انسجام داخلی در این مجموعه 52 رویداد در روزهای چهارشنبه تحت عنوان پویش همدلی و اتحاد برگزار شد که یکی از تحولات چهارگانه شهرداری تحول درون زا بود که پویش همدلی و اتحاد در همین راستا برگزار شد.

وی افزود: سعی شد هر هفته یک رویداد مهم برگزار شود که در این راستا صدور احکام افزایش حقوق و مزایای تمامی کارکنان برای اولین بار در فروردین ماه برگزار شد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه آنچه اهمیت دارد این است که وقتی فراخوانی برای حضور داوطلبانه کارکنان منتشر می شود، کارکنان مشارکت خواهند کرد یا خیر؟ گفت: علی رغم بمباران خبری در فضای مجازی، هرچه بوی امید و تعهد برای کارکنان می دهد، مورد هدف قرار می گیرد. در روزهای نخست رونمایی از بسته خرسندساز برخی گفتند این بسته مقروض ساز است اما خوشبختانه استقبال خوبی از تسهیلات این بسته صورت گرفت.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با تاکید بر اینکه 17 هزار نفر از کارکنان شهرداری در رویدادهای ورزشی شرکت کردند، یادآور شد: در برنامه ورزش خانوادگی که در مجموعه اراضی عباس آباد برگزار شد، نیز پنج هزار نفر مشارکت داشتند. 

باقری افزود: با جلساتی که با وزارت کار و سازمان اداری و استخدامی داشتیم، تمام زیرساخت ها ایجاد شده که روند از بین نرود و افزایش حقوق قانونی در فروردین ماه اعمال شود. 

وی با بیان اینکه رونمایی از بسته انگیزشی و رفاهی کارگران پیمان های حجمی، برگزاری همایش پیشکسوتان مدیریت شهری، اجرای طرح QRکد و همایش فصلی مدیران از جمله برنامه های شهرداری برای کارکنان بود، خاطرنشان کرد: استقرار 18 هزار QR کد در طول این مدت انجام شد و با تغییر جایگاه مدیریتی، کدها نیز تغییر خواهد کرد و این کدها روی میز کارکنان نصب شده و افراد می توانند انتقادات و پیشنهادات را بر اساس این کدها ثبت کنند و برای ما قابل مشاهده باشد.

وی با اشاره به ارایه 30 هزار خدمت توسط نیروهای شرکت شهر سالم به زایران اربعین در سال جاری، تاکید کرد: رویداد بزرگ جابجایی نیروی انسانی، رونمایی از سامانه «من شهردارم»، راه اندازی سامانه آموزش مجازی برای کارکنان، اجرای همایش پیاده روی کارکنان و برگزاری سومین رویداد ایده پردازی تهران1404و صدور کارت شناسایی برای کارکنان و تحقق هزار و 100 پروژه دوره اول طرح «من شهردارم» از جمله اقدامات در قالب همایش همدلی و اتحاد به شمار می رود.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه تلاش بر این بود که هر هفته رونمایی از دستاورد جدیدی برای نیروهای انسانی شهرداری برگزار کنیم، گفت: تمام این اقدامات با مطالعات، کارشناسی، امکان سنجی و اختصاص بودجه انجام می شود. از بین تمام این اقدامات، تنها ترمیم حقوق صورت نگرفت و باعث شد دیگر اقدامات به حاشیه برود. ما تلاش بر این داشتیم که مشارکت کارکنان را در بخش های دیگر جلب کنیم.

باقری با اعلام اینکه 45 هزار نفر در جشن های شهرداری تهران در برج میلاد حضور یافتند، تاکید کرد: تمام کسانی که در قالب بسته خرسندساز درخواست تسهیلات داشتند، تسهیلات خود را دریافت کردند و تعدادی از کارکنان برخی سازمان ها و شرکت ها باقی مانده که در سال آینده انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه میزان مشارکت کارکنان در برنامه ها نوعی شاخص ارزیابی عملکرد محسوب می شود، افزود: ما دو نگرش سنجی انجام دادیم و نظرات کارکنان در خصوص مولفه ها اخذ شد. 

باقری ادامه داد: ما پرسش های متداول مردم از شهرداری تهران را در بخش های مختلف به تعداد 700 مورد احصا کردیم و پاسخ تمام این پرسش ها داده شد که در یک سامانه آماده شده و اوایل سال آینده رونمایی خواهد شد. شهروندان می توانند به این سامانه مراجعه و پاسخ پرسش های خود را دریافت کنند و اگر برای پرسش های تخصصی خود پاسخی نیافتند، به کلینیک مشاوره ما مراجعه کنند.

به گفته وی، در تمام حوزه های تخصصی شهرداری تهران کلینیک های مشاوره پیش بینی شده است و سامانه پرسش و پاسخ و کلینیک مشاوره هم در اوایل سال آینده آغاز به کار خواهند کرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از زحمتکش ترین بخش های مجموعه مدیریت شهری سامانه 137 است، گفت: ما هیچ گاه تذکری در مورد نوع برخورد نیروهای انسانی سامانه 137 با مردم نداشتیم و تذکر اعضای شورا در رابطه با پیگیری امور بوده است. نگاه ما این است که مشکلات مردم توسط سازمان بازرسی مورد بررسی قرار بگیرد. در مجموع آموزش ها توسعه پیدا کرد و هماهنگی های داخلی انجام شد و امروز نرخ زمان پاسخگویی به شهروندان به حد قابل قبولی رسیده و با راه اندازی کلینیک مشاوره بخشی از فشار به مردم کاسته خواهد شد.

وی در خصوص شرایط معیشتی راهبران مترو نیز گفت: شهرداری نسبت به این موضوع بی تفاوت نیست. اگر سختی کار را در نظر بگیریم چند گروه در شهرداری، شرایط سختی دارند و از جمله می توان به فعالیت نیروهای بخشی از سازمان بهشت زهرا(س)، شرکت شهربان و حریم بان، سازمان آتش نشانی و یا شرکت مترو اشاره کرد.

باقری با بیان اینکه طیف وسیعی از مشاغل در شهرداری وجود دارد و نگاه ما نقطه ای و جزیره ای نیست، تاکید کرد: متناسب با شرایط شغلی و نوع خدمات و زحمات آنها، جبران زحمت خواهد شد.
 

وی افزود: یکی از مصادیق بهره وری این است که هرجا به نیروی انسانی نیاز داریم، آن بخش را تقویت کنیم. ما از ابتدای سال روزانه حدود هفت نفر خروج نیروی انسانی داشتیم و هرجا نیاز بود جذب نیرو صورت گرفته است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از سامانه پاسخ به پرسش های متداول تهرانی ها و آغاز به کار کلینیک مشاوره در سال آینده" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از سامانه پاسخ به پرسش های متداول تهرانی ها و آغاز به کار کلینیک مشاوره در سال آینده"، کلیک کنید.