افتتاح هایی از جنس حمل و نقل عمومی در روزهای پایانی سال

افتتاح هایی از جنس حمل و نقل عمومی در روزهای پایانی سال

سخنگوی شهرداری تهران، جزییاتی در خصوص افتتاح پروژه های شهری در حوزه حمل و نقل عمومی در پایتخت برای امروز شنبه 26 اسفندماه ارایه کرد.

عبدالمطهر محمدخانی در گفت وگو با چراغونی،  درباره برنامه های افتتاحی شهرداری برای امروز شنبه اعلام کرد: امروز بناست تا 3 ایستگاه و 2 ورودی جدید در خط 6 متروی تهران افتتاح شود. 

وی با اشاره به افتتاح های همزمان با آخرین روزهای سال افزود: با احتساب افتتاح های امروز شنبه مجموع ایستگاه های بهره برداری شده در خط 6 متروی تهران به 23 عدد می رسد.

رییس مرکز ارتباطات و امور.بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه از اسفندماه سال 1401 چهار ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و کارگر در خط 6 به بهره برداری رسیدند، اظهار کرد: تاکنون تعداد 10 ایستگاه در این خط افتتاح شده و تلاش می کنیم در جهت توسعه و گسترش خطوط مترو گام برداریم تا شهروندان بتوانند با خیالی آسوده از این وسیله حمل و نقلی استفاده کنند.

احتمال تکمیل خط 6 متروی پایتخت در سال آینده 

خوی با اشاره به اینکه مهرماه امسال 3 ایستگاه شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی وردی (کوهسار) در اختیار مردم قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته با بهره برداری از این 10 ایستگاه، تعداد ایستگاه های تکمیل شده در خط 6 مترو به عدد 23 ایستگاه می رسد. با این حساب احتمالا خط 6 متروی پایتخت بتواند در سال آینده تکمیل شود.

محمدخانی در ادامه اضافه کرد: با بهره برداری از ایستگاههای آیت ا… کاشانی و شهدای کن، در واقع تمام ایستگاه های نیمه شمالی خط 6 مترو تکمیل شده و پایتخت نشینان می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. همچنین همزمان با آغاز بهره برداری از 3 ایستگاه مذکور، ورودی های دوم ایستگاه های شهرزیبا و شهران در همین خط نیز افتتاح خواهند شد.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه عملیات احداث خط 8 متروی تهران نیز آغاز شده، تاکید کرد: با توجه به اینکه مترو نسبت به بقیه مدهای حمل و نقل عمومی بیشتر مورد توجه مسافران است، پروژه احداث خط 8 مترو را شروع کردیم. 

وی در خصوص تامین هزینه های احداث پروژه خطوط 8 و 9 عنوان کرد: در تکمیل خطوط 8 و 9 برای نخستین بار ابتکار جدیدی برای تعامل و سرمایه گذاری با شرکای ایرانی و چینی پیش گرفته ایم که مبتنی بر آن بناست هزینه ساخت خطوط از محل تهاتر ملکی تامین شود.

محمدخانی تصریح کرد: خط 8 متروی تهران با 9 خط دیگر تلاقی دارد و از 11 منطقه تهران عبور می کند و پیش بینی می شود سالانه 300 میلیون مسافر را جابه جا کند. این خط مترو از منطقه 15 و محله مسعودیه آغاز می شود و با عبور از مرکز شهر در ایستگاه تقاطعی سرسبز واقع در منطقه 8 به اتمام می رسد. 

به گفته وی، مطابق طراحی های صورت گرفته پیش بینی می شود ایستگاه های ابتدایی خط 8 مترو تا 4 سال دیگر آماده شود و با تکمیل این خط حدود 10 درصد از بار ترافیکی این مناطق کاسته شده و از طرف دیگر این خط به دلیل عبور از مناطق پر جمعیت، باعث افزایش مسافرپذیری سایر خطوط نیز خواهد شد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح هایی از جنس حمل و نقل عمومی در روزهای پایانی سال" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح هایی از جنس حمل و نقل عمومی در روزهای پایانی سال"، کلیک کنید.