دستور کاهش سقف اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی کارگزاری ها

اکثر بانک های طرف قرار داد شرکت های کارگزاری به توقف تخصیص یا کاهش میزان اعتبار اعطایی به شرکت های کارگزاری نموده و در خواست تسویه اعتبارات تخصیص داده شده قبلی را داده اند.

دستور کاهش سقف اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی کارگزاری ها

آفتاب نیوز :

عظیم ثابت دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در نامه ای به مجید عشقی، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار خبر از کاهش سقف اعتبارات کارگزاری ها از 160 هزار میلیارد تومان به 40 هزار میلیارد تومان داده است.

در این نامه آمده است: مطابق مستندات واصله از شرکت های کارگزاری، اکثر بانک های طرف قرار داد این شرکت ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش میزان اعتبار اعطایی به شرکت های کارگزاری نموده و درخواست تسویه اعتبارات تخصیص داده شده قبلی را دارند.

شایان ذکر است بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس این کانون، مجموع اعتبارات اعطایی فعلی بانک ها در صنعت کارگزاری حدود 40 همت، مجموع حقوق صاحبان سرمایه شرکت های کارگزاری بر اساس آخرین صورت های مالی حسابرسی شده حدود 39 همت و میانگین ضریت تعباری صنعت کارگزاری حدود 3.9 می باشد؛ بنابراین صنعت کارگزاری علی رغم داشتن حسن سابقه در تسویه دیون خود به شبکه بانکی کشور، تنها از حدود یک چهارم ظرفیت قانونی خود استفاده نموده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستور کاهش سقف اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی کارگزاری ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستور کاهش سقف اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی کارگزاری ها"، کلیک کنید.