وعده سرویس فوق العاده اتوبوس برای ظرفیت های تکمیل شده نوروزی

وعده سرویس فوق العاده اتوبوس برای ظرفیت های تکمیل شده نوروزی

به گفته مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سامانه های پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی در همه مسیرها فعال بوده و برای ظرفیت های تکمیل شده، سرویس فوق العاده پیش بینی شده است.

به گزارش چراغونی، وضعیت نابسامان در بلیت های حمل ونقل مسافری، در تمامی مدهای حمل ونقل آشکار است. در حال حاضر 7500 اتوبوس برای سفرهای برون شهری اختصاص یافته که البته در مقایسه با دو سال گذشته که آمار اتوبوس های فعال حدود 15 هزار و 500 عدد بوده، این عدد نصف شده است. همین موضوع هم تا حد زیادی کمبود بلیت اتوبوس را توجیه می کند. 

این در حالی است که در این مدت وعده هایی برای افزایش ناوگان اتوبوسرانی مطرح شده است. از یک طرف در حالی که در قانون 1402، امکان واردات اتوبوس تا سقف 5000 اتوبوس وجود داشت، این موضوع به 50 اتوبوس محدود شد و از طرف دیگر وعده اضافه شدن 1500 دستگاه ون، مینی بوس و اتوبوس به ناوگان حمل ونقل عمومی هم عملی نشد.

بیشتر بخوانید

7500 اتوبوس آماده سفرهای نوروزی

تعداد اتوبوس های فعال کمتر از نصف شده است

در این میان هم خرید بلیت برای سفرهای داخلی، در روزهای پایانی سال به یکی از معضل های اصلی برای مسافران تبدیل شده است؛ زیرا اگر قصد سفر با هر یک از وسایل حمل ونقل عمومی را داشته باشند، باید از حدود یک ماه قبل برای خرید اقدام کنند؛ در غیر این صورت به سختی می توان بلیتی برای خرید در سامانه های فروش پیدا کرد.

تمام سامانه های پیش فروش بلیت اتوبوس فعال هستند 

در این راستا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش باقرجوان -مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای- مطالب منتشرشده مبنی بر اتمام پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نورزی 1403 را نادرست خواند و گفت: پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی در جریان است و در برخی مسیرهای خاص که ظرفیت صندلی ها پر می شود، سرویس فوق العاده در نظر گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر «سامانه های فروش بلیت شرکت های مسافربری» برای تهیه بلیت در همه مسیرها باز است و البته این امکان وجود دارد که متقاضیان در ساعت خاصی در برخی از روزها با پر بودن ظرفیت ها در یک مسیر خاص مواجه شوند که در صورت ثبت نام در فهرست انتظار سامانه ها از زمان اعلام ظرفیت جدید برای مسیر مورد نظر مطلع می شوند و می توانند نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند. همچنین ظرفیت پیش بینی شده در ناوگان حمل ونقل عمومی مسافر به طور کامل برای خدمت رسانی به مسافران در سفرهای نوروزی 1403 آماده هستند.

گفتنی است، سفرهای نوروزی 1403 از 24 اسفندماه 1402 آغاز می شود و تا 17 فروردین 1403 ادامه دارد. 

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده سرویس فوق العاده اتوبوس برای ظرفیت های تکمیل شده نوروزی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده سرویس فوق العاده اتوبوس برای ظرفیت های تکمیل شده نوروزی"، کلیک کنید.