از سید انتخابات تا کاپیتان ها و مربیان تیم ملی/ رییس آینده والیبال را بشناسید!

از سید انتخابات تا کاپیتان ها و مربیان تیم ملی/ رییس آینده والیبال را بشناسید!

به گزارش خبرگزاری چراغونی؛ به استناد بند یک ماده 12 دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای وثاقت و امانت، نحوه ثبت نام و رای گیری برای داوطلبان پست های هیات رییسه فدراسیون های ورزشی، دبیرخانه برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال در اطلاعیه ای اعلام کرد:
بدین وسیله به اطلاع می رساند هیات رییسه فدراسیون والیبال با برگزاری مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون والیبال در روز شنبه 26 اسفندماه سال 1402 در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک به منظور انتخاب رییس و سایر اعضای هیات رییسه فدراسیون موافقت کرد.
بر این اساس انتخابات فدراسیون والیبال در تاریخ و محل مذکور با حضور اعضای مجمع انتخاباتی برگزار خواهد شد.
انتخابات این فدراسیون با حضور 5 نامزد برگزار خواهد شد؛ محمود افشاردوست، پیمان اکبری، سیدمیلاد تقوی، محمد منصوری و امیرحسین منظمی نامزدهای نهایی ریاست فدراسیون والیبال هستند. بهنام محمودی هم که سوابق متعددی در شرکت در انتخابات به ویژه انتخابات رییس فدراسیون والیبال دارد، صلاحیتش تایید نشد.
محمود افشاردوست، چهره نام آشنای اهالی والیبال در بحث بازیکنی، مربیگری و مدیریت است. او سال ها در تیم های ملی والیبال ایران بازی کرد و در ادوار مختلف به عنوان کاپیتان و مربی در خدمت تیم ملی بود. همچنین سابقه دبیری در دوره قبل ریاست داورزنی در والیبال را در کارنامه خود دارد و سال گذشته به عنوان دستیار بهروز عطایی در رقابت های لیگ ملت های والیبال بر روی نیمکت تیم ملی والیبال نشست و در حال حاضر عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال است.
دیگر گزینه حاضر در انتخابات پیش رو پیمان اکبری است؛ او از جمله بازیکنان مطرح و سرشناس والیبال ایران است که در سال های اخیر در رده های مختلف ملی و باشگاهی مربیگیری را تجربه کرده است. او اخیراً به عنوان مدیر فنی تیم ملی جوانان مشغول خدمت بود و به همراه این تیم توانست عنوان قهرمانی جهان را به دست بیاورد و در حال حاضر سرمربی تیم والیبال پیکان است.
سید میلاد تقوی هم در انتخابات فدراسیون والیبال حضور دارد، گفته می شود از گزینه های جدی برای رسیدن به صندلی ریاست است. تقوی پس از شش سال ریاست هیات مازندران، در آخرین دوره ریاست داورزنی در والیبال به عنوان دبیر کل به فدراسیون والیبال آمد و چهار سال در سیستم اصلی مدیریت والیبال کار کرد و در ماه های اخیر به دلیل حضور در انتخابات از سمت خود کناره گیری کرد تا به عنوان مشاور در خدمت فدراسیون باشد. گفته می شود تقوی با طرز تفکری نزدیک به محمدرضا داورزنی و سابقه مدیریت در بخش های مختلف از شانس بالایی برای نشستن روی صندلی ریاست برخوردار است.
محمد منصوری از دیگر گزینه های حاضر در انتخابات پیش رو به شمار می رود. او از جمله بازیکنان پیشین تیم ملی والیبال به شمار می رود که در زمان خود یکی از بهترین های ایران بود. او چند سالی است که در فدراسیون سمت گرفته و از مدیران جوان به شمار می رود. منصوری امسال در کادر فنی تیم والیبال سایپا حضور داشت و پس از تغییر و تحولات زیاد به سمت سرمربیگری این تیم هم رسید؛ تیمی که در در پایان دور برگشت تنها با یک برد در انتهای جدول رده بندی ایستاد.
امیرحسین منظمی دیگر چهره سرشناس حاضر در انتخابات فدراسیون والیبال است. او که از ستاره های والیبال ایران به شمار می رفت مدتی را هم دز زمان ریاست ضیایی در فدراسیون والیبال به عنوان دبیر فعالیت کرد، اما دوران مدیریت وی چندان طولانی نبود. منظمی در ادوار اخیر انتخابات همواره حضور داشت و هیچگاه به عنوان گزینه ای جدی برای تصدی پست ریاست محسوب نمی شد.
بدین ترتیب هر پنج گزینه انتخابات ریاست فدراسیون چهره های آشنایی برای جامعه والیبال هستند و هر پنج گزینه هم با هم روابط دوستانه خوبی دارند و احتمال اینکه در روز موعود تعدادی از این گزینه ها برای حمایت از گزینه ای جدی تر از گردونه رقابت کنار رود، بسیار بالاست و گمانه زنی ها از شانس بالای تقوی به دلیل سابقه شش ساله رییس هیاتی و چهار سال دبیر کلی در فدراسیون والیبال خبر میدهد و حتی امکان برگزاری انتخابات یک طرفه را می توان متصور بود ولی برخی هم رقابت جذاب و شدید بین سه گزینه اول را در روز انتخابات پیش بینی می کنند.
البته این موضوع هم قابل تامل است که عده ای سعی داشتند این انتخابات را به تعویق بیاندازند که تصمیم و دستور وزیر ورزش بر اصرار برای برگزاری انتخابات تا پایان سال 1402 مشخص کرد وزارت ورزش برای به ثبات رسیدن و تعیین تکلیف شدن فدراسیون ها در اسرع وقت تصمیم جدی دارد. حال باید منتظر ماند تا ببینیم چه کسی می تواند اعتماد اعضای مجمع پر افتخارترین رشته گروهی ورزش ایران جلب کند و برای چهار سال بر مسند ریاست فدراسیون بزرگ و پر دردسر والیبال بنشیند؟ سید انتخابات یا یکی از کایپتان ها و مربیان اسبق تیم ملی!

258 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از سید انتخابات تا کاپیتان ها و مربیان تیم ملی/ رییس آینده والیبال را بشناسید!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از سید انتخابات تا کاپیتان ها و مربیان تیم ملی/ رییس آینده والیبال را بشناسید!"، کلیک کنید.