انتشار «دود سرگردان» و «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری»

انتشار «دود سرگردان» و «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری»

کتاب های «دود سرگردان» و «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری» نوشته علی اکبر فرهنگی منتشر شدند.

به گزارش چراغونی، «دود سرگردان» در 346 صفحه با شمارگان 500 نسخه و  «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری» در 356 صفحه و شمارگان 500 نسخه در انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده اند.

در معرفی کتاب «دود سرگردان» آمده است: این کتاب، درباره تاریخ قرن یکم هجری قمری و درباره زندگی صالح بن عبدالرحمن است.  در خلاصه این داستان می توان گفت که صالح اسیر می شود و همراه با مادر و خواهرش او را می برند و می فروشند. زنی در مدینه این کودک را چون زیبا بوده، می خرد. این زن، زن یک شهید مسلمان بوده و بچه ای هم سن او داشته که می میرد و صالح را به فرزندی می پذیرد. صالح همینطور پیشرفت می کند تا به وزارت عبدالملک مروان می رسد. در مقام وزیری هم به قتل می رسد.
داستانی با ذکر جزییات تاریخی و نگاه جامعه شناسانه فرهنگی به وقایع این قرن است. البته  ارتباطات انسانی در این داستان به خوبی بازنمایی شده است، فراز و نشیب های زندگی صالح با ذکر جزییات تصویر شده است جزییاتی که استاد فرهنگی برای نگارش آن به مدت 30 سال مطالعه و پژوهش انجام داده است، خواندن این کتاب را به علاقه مندان تاریخ که به سیر تطور زندگی بشر علاقه مند هستند توصیه می کنیم.

همچنین در خلاصه کتاب «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری» می خوانیم: دیوان سالاری یکی از نهادهای اجتماعی تاثیرگذار است که با توجه به اعصار تمدنی بشر می توان جوامع انسانی را به عصر پیش از انقلاب کشاورزی و پس از آن یعنی عصر فراصنعتی تقسیم بندی کرد. در کتاب «دیوان سالاری» دیوان سالاری به عنوان یک نهاد برگرفته از ایران به دنیای عرب و بعد دیوان سالاری از آغاز تمدن تا صدر اسلام بررسی می شود. 

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار «دود سرگردان» و «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار «دود سرگردان» و «تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری»"، کلیک کنید.