اوکراین به کمک ناتو نیاز دارد نه موعظه پاپ

اوکراین به کمک ناتو نیاز دارد نه موعظه پاپ

دبیرکل ناتو مخالفت خود با اظهارات «پاپ فرانسیس» مبنی بر اینکه اوکراین باید شجاعت برافراشتن پرچم سفید را داشته باشد، اعلام کرد و گفت که اوکراین به حمایت نظامی نیاز دارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری چراغونی، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در پاسخ به سوالی درباره اظهارات پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به خبرگزاری «رویترز» گفت: «اگر خواهان یک راه حل پایدار صلح آمیز از طریق رایزنی هستیم، راه رسیدن به آن ارایه حمایت نظامی از اوکراین است.»

استولتنبرگ در مصاحبه ای در مقر ناتو در بروکسل اظهار داشت: «آنچه پیرامون میز مذاکره اتفاق می افتد، به طور جدایی ناپذیری با توانایی در میدان جنگ مرتبط است».

وی در پاسخ به این سوال که آیا واکنش وی به این معناست که اکنون زمان صحبت درباره نشان دادن پرچم سفید [صلح] نیست، گفت: «[اکنون] وقت آن نیست که درباره تسلیم شدن اوکراینی ها صحبت کنیم.»

دبیر کل ناتو در این باره افزود: این یک فاجعه برای اوکراینی ها و برای همه ما نیز خطرناک خواهد بود.

پاپ در مصاحبه ای با رادیو تلویزیون سوییس (RTS) که روز شنبه منتشر شد، در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا فکر می کند مذاکرات به «حزب قوی تر مشروعیت می بخشد؟»، گفت: «این یک تفسیر است؛ اما من معتقدم قوی تر کسی است که شرایط را می بیند، به مردم فکر می کند و شجاعت برافراشتن پرچم سفید را برای مذاکره دارد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوکراین به کمک ناتو نیاز دارد نه موعظه پاپ" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوکراین به کمک ناتو نیاز دارد نه موعظه پاپ"، کلیک کنید.