آصف زرداری در مقام رییس جمهوری جدید پاکستان سوگند یاد کرد

آصف زرداری در مقام رییس جمهوری جدید پاکستان سوگند یاد کرد

«آصف علی زرداری» رهبر حزب مردم و کاندید مشترک جناح حاکم پاکستان که با رای نمایندگان مجلس به عنوان رییس جمهور انتخاب شد امروز یکشنبه سوگند خدمت یاد کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری چراغونی به نقل از تلویزیون ملی پاکستان، رییس جمهوری جدید این کشور عصر در کاخ ریاست جمهوری (ایوان صدر) در اسلام آباد و در حضور قاضی فایز عیسی رییس قوه قضاییه آیین سوگند چهاردهمین ریاست جمهوری پاکستان را یاد کرد.

این آیین به سرپرستی شهباز شریف نخست وزیر پاکستان و با شرکت عارف علوی رییس جمهور سابق، روسای مجالس سنا و ملی، روسای احزاب سیاسی، سران قوای مسلح پاکستان و سفرای کشور های مختلف برگزار شد.

پس از این آیین،  آصف علی زرداری با حضور در کاخ ریاست جمهوری از رژه نیرو های مسلح پاکستان سان دید.

در انتخابات دیروز ریاست جمهوری پاکستان، آصف علی زرداری (نماینده مجلس ملی و رهبر حزب مردم) توسط احزاب متحد دولت و محمود خان اچک زی از جناح مخالف به عنوان نامزد های انتخابات آتی ریاست جمهوری پاکستان با یکدیگر رقابت کردند. زرداری با کسب 411 رای مجالس در برابر 181 رای به دست آمده برای اچک زی به پیروزی رسید.

حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی در پیامی با تبریک انتخاب آقای «آصف علی زرداری» به عنوان رییس جمهور کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی پاکستان اظهار امیدواری کرد: در دوره ریاست جمهوری وی روابط دو کشور که از سابقه تاریخی، فرهنگی و مذهبی برخوردار است، بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد.

رییس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه و به ویژه در دوران جدید آمادگی خود را برای گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی پاکستان اعلام می نماید.

براساس این گزارش، آصف علی زرداری اولین شخصیت سیاسی غیرنظامی در پاکستان است که برای دومین بار تصدی مسند ریاست جمهوری را برعهده می گیرد.

زرداری 68 ساله (همسر خانم بی نظیر بوتو نخست وزیر فقید پاکستان و پدر بلاول بوتو زرداری وزیر سابق امور خارجه) از سال 2008 تا 2013 منصب یازدهمین رییس جمهور پاکستان را برعهده داشت. حزب زرداری توانست در انتخابات اخیر پاکستان 54 کرسی مجلس ملی را کسب کند و همزمان اکثریت کرسی های مجلس ایالتی سند را نیز به دست آورد که طی آن حزب مردم توانست بار دیگر دولت مستقل خود در این ایالت تشکیل دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آصف زرداری در مقام رییس جمهوری جدید پاکستان سوگند یاد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آصف زرداری در مقام رییس جمهوری جدید پاکستان سوگند یاد کرد"، کلیک کنید.