توضیحات عبدلیان پور در رابطه با آزمون فوق العاده مرکز مشاوران قوه قضاییه

توضیحات عبدلیان پور در رابطه با آزمون فوق العاده مرکز مشاوران قوه قضاییه

 رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور در دانشگاه امام صادق(ع) از فرآیند برگزاری آزمون سراسری وکلا بازدید کرد.

به گزارش چراغونی، حسن عبدلیان پور درباره آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه که امروز برگزار شد، گفت: تعداد شرکت کنندگان در این آزمون 113 هزار نفر بود که 53هزار نفر را بانوان و 60 هزار نفر را آقایان تشکیل می دادند.

وی در ادامه صحبت های خود گفت: امروز 18 اسفند آزمون دوم وکلا را به حول و قوه خداوند و مدد اهل بیت(ع) برگزار کردیم. متاسفانه شرایطی بر آزمون اول ما در مرداد ماه امسال حاکم شد که ما را مکلف به برگزاری این آزمون مجدد کرد. ما براساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار می بایست سالی یک آزمون برگزار کنیم.

وی افزود:  با توجه به مشکلاتی که در برخی از استان های جنوبی کشور به علت شرایط حاکم بر آب و هوا پیش آمد؛ به سبب گرمای بیش از حد هوا و پروتکل هایی که وزارت نیرو تعیین کرده بود و درشرایطی که مدیریت انرژی اعمال می شد و  بسیاری از سیستم های سرمایشی کار نمی کرد و در برخی استان ها کار به حضور نیروهای اورژانس کشید و برخی از داوطلبین شرایط جسمانی بدی پیدا کردند و مجبور به ترک جلسه با کمک اروژانس شدند؛ لذا دربرخی استان ها برای بسیاری از داوطلبین فرآیند برگزاری آزمون با شرایط مناسبی به پایان نرسید. به همین منظور، رایزنی های فشرده با هییت محترم نظارت قوه قضاییه و رییس سنجش آموزش کشور و مدیران سازمان جلسات متعددی برگزار شد و ماحصل این جلسات به این ختم شد که امسال باید یک آزمون دیگر برگزار می کردیم تا حق این عزیزانی که آزمون را ناتمام گذارده بودند، ضایع و زایل نگردد.

 عبدلیان پور درمورد مبنای پذیرش در این آزمون گفت: این آزمون که در سراسر کشور برگزار می شود برمبنای یک درصد از 70 درصد ملی محاسبه می شود و اینطور نیست که این یک درصد به صورت استانی اعمال شود.

وی در پایان گفت: خداوند را شاکریم که این آزمون را با موفقیت برگزار کردیم و در بازدیدی که از فرآیند آزمون در دانشگاه امام صادق(ع) داشتیم، توانستیم آن مواردی که مدنظر بود را رقم بزنیم و تجربه ای ارزشمند را برای برگزاری آزمون های بعدی داشته باشیم.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیحات عبدلیان پور در رابطه با آزمون فوق العاده مرکز مشاوران قوه قضاییه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیحات عبدلیان پور در رابطه با آزمون فوق العاده مرکز مشاوران قوه قضاییه"، کلیک کنید.