هواشناسی 18 اسفند / کولاک برف و باران طی 5 روز آینده در ایران/ هشدار هواشناسی برای استان ها

آفتاب نیوز :

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز (جمعه 18 اسفند) در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال استان های قزوین البرز، زنجان و ارتفاعات استان های تهران، سمنان، کرمان و یزد بارش باران و برف، گاهی وزش باد و رعدوبرق رخ می دهد.

فردا (شنبه 19 اسفند) در مناطقی از شمال غرب، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی شده است.

روز یکشنبه (20 اسفند) در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب شرق، نوار شرقی، غرب سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش ها و گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد.

روز دوشنبه (21 اسفند) در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق و نوار غربی کشور و روز سه شنبه (22 اسفند) در شمال شرق، شرق، مناطقی از جنوب شرق، مرکز و شرق سواحل دریای خزر بارش ها پیش بینی می شود.

بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی

طی این پنج روز بارش ها در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است. بیشترین بارش روز شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و روز یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان انتظار می رود.

وزش باد شدید در شمال شرق و مرکز کشور

امروز همچنین در مناطقی از شمال شرق و مرکز کشور، روز شنبه در مناطقی از جنوب شرق و روز یکشنبه در برخی مناطق غرب در بعضی ساعت ها افزایش سرعت وزش باد پیش بینی شده است.

روز سه شنبه هفته آینده در جنوب شرق و نوار شرقی کشور، به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

دریای خزر امروز و روز یکشنبه، خلیج فارس و تنگه هرمز روزهای شنبه و یکشنبه و خلیج فارس روز دوشنبه مواج است.

بارش پراکنده و وزش باد شدید در پایتخت

آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد پیش بینی شده است که گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید هم رخ خواهد داد و به تدریج کاهش ابر را خواهیم داشت. کمینه و پیشینه دمای هوا امروز در پایتخت 8 و 15 درجه سانتیگراد است.

آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و گاهی بارش باران و وزش شدید باد تا روز دوشنبه هفته آینده برای تهران انتظار می رود.

هشدار کولاک برف، یخ زدگی و آب گرفتگی در 31 استان ها

سازمان هواشناسی همچنین روز گذشته با صدور هشدار سطح زرد با اشاره به فعالیت سامانه بارشی، از بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، کاهش دما، احتمال بهمن و در گردنه ها کولاک برف و پدیده مه خبر داد و اعلام کرد: بر اثر فعالیت این سامانه احتمال آب گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، مه، وزش باد شدید، کولاک برف، یخ زدن سطح جاده ها در نواحی سردسیر، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت، خسارت به ماشین آلات کشاورزی و نهال ها وجود دارد.

بر اساس این هشدار روز شنبه (فردا) این شرایط در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، جنوب فارس، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، همدان، قزوین، شمال مرکزی رخ می دهد.

کولاک برف و بارش باران طی 5 روز آینده در کشور/ هشدار هواشناسی برای استان ها

روز یکشنبه نیز در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، گیلان و مازندران بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، کاهش دما، احتمال بهمن و در گردنه ها کولاک برف و پدیده مه پیش بینی شده است.

روز دوشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، لرستان، خوزستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قم، اصفهان، فارس، بوشهر، سمنان، یزد، کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز و تهران این شرایط انتظار می رود.

تشدید بارش ها در سیستان و بلوچستان و 2 استان دیگر

سازمان هواشناسی همچنین در هشدار سطح نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی طی روزهای شنبه و یک شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان خبر داد که سبب رگبار باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید، تگرگ و در مناطق مستعد گرد و خاک خواهد شد.

بر اساس این هشدار اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، وقوع صاعقه، سرریز شدن سدها، احتمال قطعی برق به ویژه در نواحی روستایی و خسارت به سازه های موقت، ماشین آلات و محصولات کشاورزی وجود دارد که بر آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی توصیه شده است.

هواشناسی 18 اسفند / کولاک برف و بارش باران طی 5 روز آینده در ایران/ هشدار هواشناسی برای استان ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 18 اسفند / کولاک برف و باران طی 5 روز آینده در ایران/ هشدار هواشناسی برای استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 18 اسفند / کولاک برف و باران طی 5 روز آینده در ایران/ هشدار هواشناسی برای استان ها"، کلیک کنید.