پرواز هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات زنی باردار در زاهدان

پرواز هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات زنی باردار در زاهدان

رییس مرکز اورژانس استان تهران از اعزام هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات یک مادر باردار در سیستان و بلوچستان خبر داد.

محمد اسماعیل توکلی در گفت وگو با چراغونی، در این باره گفت: عصر روز گذشته، 16 اسفندماه،  درخواست کمک برای انتقال یک خانم 17 ساله باردار از استان سیستان و بلوچستان که به دنبال نارسایی کبد نیازمند پیوند فوری بود، به EOC وزارت بهداشت ارسال شد. با توجه به مسافت طولانی بین زاهدان و تهران و اهمیت زمان در این مورد اورژانس هوایی استان تهران با هماهنگی هوانیروز ارتش و اداره پیوند وزارت بهداشت، صبح امروز در ساعت 7:52 با یک فروند هواپیمای فرندشیپ از فرودگاه مهرآباد به مقصد زاهدان پرواز کرد.

وی با بیان اینکه هواپیما در ساعت 10:35 در فرودگاه زاهدان به زمین نشست، گفت: بیمار نیز در ساعت 11:48 با علایم حیاتی پایدار به مقصد تهران پرواز کرد. در طول پرواز سه ساعته و 20 دقیقه ای، کارشناسان اورژانس هوایی استان تهران خدمات و مراقبت های تخصصی لازم را به بیمار ارایه دادند و هواپیما در ساعت 15:08 در تهران به زمین نشست.

رییس مرکز اورژانس استان تهران ادامه داد: بیمار در حالی که علایم حیاتی پایداری داشت، در ساعت 15:15 به آمبولانس زمینی مجهز به تجهیزات ICU  اورژانس تهران تحویل داده شد و از آنجا به بیمارستان فیروزگر منتقل شد، تا خدمات درمانی لازم و فوری را دریافت کند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرواز هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات زنی باردار در زاهدان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرواز هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات زنی باردار در زاهدان"، کلیک کنید.