سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذارند

سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذارند

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را نقشی پررنگ و موثر توصیف کرد.

به گزارش چراغونی، سرهنگ علی همه خانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه سمن ها در تهران گفت: سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف از توانمندی بالایی برخوردار هستند و می توان با استفاده از ظرفیت آنها برای مقابله با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه سمن های فعال در حوزه اجتماعی، سازمان هایی غیر دولتی و تخصص مدار هستند، گفت: در این سازمان های مردم نهاد افرادی با باورها و اعتقادهای مشترک بدون هیچ منفعت طلبی شخصی، در کنار هم قرار می گیرند و با انجام یک اقدام مشترک اجتماعی، طرحی اثرگذار را در یک منطقه اجرا می کنند تا گام های بزرگی را برای رفع مشکلات گروه های هدف بردارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس پایتخت ادامه داد: با توجه به اهمیت و ضرورت توجه و جلب مشارکت برای حل مساله آسیب های اجتماعی و این باور که تنها دستگاه های دولتی نمی توانند راهگشای معضلات و کاهش آسیب های اجتماعی باشند، ضرورت همکاری و همدلی تشکل های مردمی بیش از پیش ملموس است.

همه خانی با تاکید بر اینکه لازم است که از ظرفیت همه دستگاه ها برای فعالیت سمن ها در حوزه آسیب های اجتماعی و به خصوص در راستای حل پنج آسیب اجتماعی مهم در کشور و شهر تهران استفاده کنیم، گفت:  اگرچه از نظر ابتلا به آسیب های اجتماعی بعضی ازاستان ها بحرانی محسوب نمی شود، اما به لحاظ اهمیت موضوع و پیشگیری از افزایش آنها، لازم است که برنامه های مشترک و جامعی به صورت مستمر اجرایی شود.

وی گفت: پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر نیازمند مشارکت جدی مردم و بخش های دولتی و غیردولتی است و یکی از مهم ترین کارهایی که می توانیم برای پیشگیری از اعتیاد انجام دهیم استفاده از توان سازمان های مردم نهاد است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذارند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذارند"، کلیک کنید.