آخرین آمار مرگ و مصدومیت در حوادث چهارشنبه سوری در تهران

آخرین آمار مرگ و مصدومیت در حوادث چهارشنبه سوری در تهران

آفتاب نیوز :

رییس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

محمداسماعیل توکلی درباره حوادث چهارشنبه سوری 1402 اظهار کرد: از یکم تا پانزدهم اسفندماه امسال، 15 نفر در حوادث ناشی از چهارشنبه سوری دچار مصدومیت شدند که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داد.

وی افزود: 6 نفر از مصدومان پس از اقدامات اولیه توسط کارشناسان اورژانس به مراکز درمانی منتقل و هفت نفر نیز در محل حادثه درمان شدند.

توکلی ادامه داد: در همین بازه زمانی در سال 1401، تعداد 30 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال مصدوم شده بودند که چهار نفر جان خود را از دست داده بودند، 11 نفر به مراکز درمانی منتقل و 15 نفر در محل حادثه درمان شده بودند بنابراین تعداد مصدومان چهارشنبه سوری در استان تهران نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان اورژانس استان تهران گفت: کاهش 50 درصدی حوادث چهارشنبه سوری در سال 1402، نشان دهنده اثرگذاری برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی گسترده درمورد خطرات این شب خطرناک است؛ با این حال، اورژانس استان تهران از مردم استان تقاضا دارد تا همچنان با رعایت نکات ایمنی، از بروز حوادث ناگوار در چهارشنبه سوری جلوگیری کنند.

آگاه سازی 3000 دانش آموز از حوادث چهارشنبه سوری

وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی در مدارس با هدف کاهش حوادث چهارشنبه سوری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ضرورت آموزش کودکان و نوجوانان در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال، اداره آموزش همگانی اورژانس استان تهران اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در مدارس سراسر استان کرد و از ابتدای اسفندماه بیش از 3000 دانش آموز در مدارس استان تهران در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال آموزش دیدند.

رییس سازمان اورژانس استان تهران ادامه داد: در این دوره های آموزشی، مباحثی نظیر خطرات مواد محترقه، پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری، نحوه مقابله با آتش سوزی و همچنین اقدامات اولیه در زمان بروز حادثه به دانش آموزان آموزش داده شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین آمار مرگ و مصدومیت در حوادث چهارشنبه سوری در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین آمار مرگ و مصدومیت در حوادث چهارشنبه سوری در تهران"، کلیک کنید.