درخواست 1000 میلیاردی مترو برای اورهال و کاهش آن در متمم بودجه شهرداری تهران

درخواست 1000 میلیاردی مترو برای اورهال و کاهش آن در متمم بودجه شهرداری تهران

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به کاهش بودجه اورهال متروی تهران در متمم بودجه 1402 شهرداری تهران، گفت: این کاهش خسارت زا است.

به گزارش چراغونی، حجت السلام والمسلمین آقامیری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن عذرخواهی از مردم بابت معطلی آنها در مترو برای آتش سوزی در ایستگاه متروی شوش، به حجم بالای جابجایی مسافر در مترو اشاره کرد و گفت: نباید این ذهنیت ایجاد شود که تنها در ایران چنین حوادثی رخ می دهد چراکه در تمام دنیا قطارها گاهی از ریل خارج می شوند و حوادثی پیش می آید.

وی با بیان اینکه در سال 1391 به دلیل گودبرداری در ایستگاه ارم سبز، سیل وارد خط شد و تجهیزات و 20 دستگاه پله برقی به طور کامل از بهره برداری خارج شدند؛ اما اصلاحات صورت گرفت، ادامه داد: در سال 1398 پست RS ایستگاه آزادی دچار آتش سوزی شد و دقت داشته باشید که در محدوده استاندارد قابل قبول، قابلیت اطمینان تجهیزات مترو باید 97 درصد به بالا باشد و در سال 97 میزان آن 98.11 بوده و در سال 1402 میزان آن 98.50 بوده است.

آقامیری با بیان اینکه یکی از مشکلات در ابتدای این دوره خالی بودن انبارهای تجهیزات مترو بود، اظهار کرد: تجهیزات ثابت از ابتدای بهره برداری تا 1399به میزان 539 میلیارد تومان خریداری شده است و امسال قطعات یدکی در حال ورود است؛ اما شاهد کمبود انبار برای دپوی قطعات هستیم؛ به طوری که شرکت مترو به دنبال انبارهای جدید است و 46 رام قطار از ابتدای بهره برداری تا سال 99 اورهال شده و در این دوره بیش از 50 رام قطار مترو اورهال شده است.

وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته شرکت مترو برای اورهال قطار مترو یکهزار میلیارد تومان درخواست کرده بود که ما در متمم به 400 میلیارد تومان کاهش دادیم که این خسارت زاست، گفت: چهار هزار و 180 نفر نیرو در سالهای قبل بدون گزینش و تخصص از اقوام مدیران به مترو اضافه شدند که در حال حاضر نمی توان از آنها استفاده کرد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست 1000 میلیاردی مترو برای اورهال و کاهش آن در متمم بودجه شهرداری تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست 1000 میلیاردی مترو برای اورهال و کاهش آن در متمم بودجه شهرداری تهران"، کلیک کنید.