رشد 100 درصدی کشف اشیاء عتیقه تقلبی در کشور

رشد 100 درصدی کشف اشیاء عتیقه تقلبی در کشور

آفتاب نیوز :

سردار رضا بنی اسدی فر در حاشیه دیدار با فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث فرهنگی همانند یک امانت است که از نسل های گذشته به ما رسیده و ما نیز باید این امانت را صحیح و سالم به نسل های آینده تحویل دهیم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل اهمیتی که سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حراست از میراث فرهنگی قایل است، مجموعه فرماندهی یگان حفاظت برای آن پیش بینی شده است، افزود: در استان های کشور با همکاری و تعاملی که با سازمان ها داریم یگان های حفاظت را همراهی و پشتیبانی می کنیم.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون در سه حوزه مرمت غیرمجاز، تغییر کاربری و تخریب با رشد 21 درصدی نسبت به دوره مشابه قبل مواجه هستیم. از دلایل این افزایش می توان به نا آگاهی یا عدم اطلاع جامعه از قوانین میراث فرهنگی اشاره کرد.

بنی اسدی فر ادامه داد: حفاری های غیرمجاز در مناطق غیر ثبتی با کاهش 10 درصدی مواجه است که ناشی از افزایش بازدید های مستمر و هدفمند از آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی است. از دلایل آن نیز می توان به ارتقاء فرهنگ سازی همچون فعالیت انجمن های میراث فرهنگی، سازمان های مردم نهاد، شورا های اسلامی و دهیاری ها و اشرافیت اطلاعاتی در زمینه جرایم فرهنگی نام برد.

وی گفت: افزایش توقیف شش درصدی فلزیاب ها و رشد بیش از 100 درصدی کشفیات اشیاء عتیقه تقلبی از جمله توفیقات این یگان در حفظ میراث فرهنگی کشور است.

بنی اسدی فر با تصریح بر اینکه افزایش 19 درصدی ابلاغ برگه های اخطاریه ها، اقدام برای توقف تخلف در زمان شروع به جرم است، گفت: در راستای پیشگیری قبل از وقوع جرم علیه میراث فرهنگی تلاش موثری نسبت به استفاده بهینه از ظرفیت مشارکت اجتماعی شده است که از سیاست های اصلی این یگان در ادامه فعالیت ها در تلاش برای کاهش جرایم علیه میراث فرهنگی و جلوگیری از تخریب آثار تاریخی است.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با اشاره به اینکه اکثر استان های کشور به عنوان یک گنجینه از فرهنگ مطرح هستند، تصریح کرد: بر همین اساس حفظ آثار فرهنگی و تاریخی یک امر واجب و ضروری است.

بنی اسدی فر با تاکید بر اینکه گشت زنی های هدفمند و مستمر به صورت مشترک با یگان های انتظامی در سطح استان ها انجام می شود، گفت: با توجه به تلاشی که در این رابطه صورت می گیرد، حضور پلیس برای حفظ آثار تاریخی و فرهنگی کشور بر هیچکس پوشیده نیست.

وی در پایان با تصریح اینکه حفاظت و حراست از میراث فرهنگی کشور تشدید خواهد شد، خاطر نشان کرد: حفظ مستمر آثار تاریخی و کمک به یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همواره در سرلوحه کاری قرار دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 100 درصدی کشف اشیاء عتیقه تقلبی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 100 درصدی کشف اشیاء عتیقه تقلبی در کشور"، کلیک کنید.