اکثر صادرکنندگان بریتانیا از جنگ در دریای سرخ آسیب دیده اند

اکثر صادرکنندگان بریتانیا از جنگ در دریای سرخ آسیب دیده اند

حملات مبارزان حوثی یمن به کشتی های دولت های حمایت کننده از رژیم صهیونیستی باعث افزایش هزینه ها و تاخیر های طولانی در حمل ونقل دریایی این کشور ها شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم وفناوری چراغونی، راشاتودی نوشت: بر اساس نظرسنجی جدید اتاق بازرگانی بریتانیا (BCC) بیش از نیمی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان بریتانیایی به دلیل اختلال در حمل و نقل دریایی در دریای سرخ ناشی از حملات حوثی به کشتی های یمن با مشکلاتی مواجه شده اند.

بر اساس این گزارش، 55 درصد از صادرکنندگان مشکلات مرتبط با جنگ را گزارش کرده اند، و همچنین 53 درصد از تولیدکنندگان و شرکت های خدمات تجاری، از جمله هر دو گروه خرده فروشان و عمده فروشان، مشکلات مرتبط با این درگیری را گزارش کرده اند. شایان ذکر است 37 درصد از بیش از 1000 شرکت مورد بررسی، گزارش داده اند که به علت این جنگ دچار مشکلاتی شده اند.

از جمله مشکلات عمده ای که کسب و کار ها با آن مواجه بودند افزایش هزینه های تحویل بود، به طوری که برخی گزارش دادند که قیمت حمل کانتینر از آسیا به اروپا طی چند ماه گذشته تا 300 درصد افزایش یافته است. مشکل عمده دیگر تاخیر های لجستیکی است که تا سه تا چهار هفته به زمان های معمول تحویل اضافه شده است. مسایل دیگری که توسط شرکت ها ذکر شد، مشکلات جریان نقدینگی و کمبود قطعات در خطوط تولید بود.

ویلیام بین، رییس سیاست تجاری BCC، در این رابطه گفت: این تحقیق به ما بینش فوری در مورد تاثیر جنگ در دریای سرخ بر مشاغل بریتانیا می دهد. در صنعت حمل و نقل کالا آمادگی کافی برای پاسخگویی به این مشکلات نداشته ایم و این موضوع باعث اتلاف زمان زیادی می شود؛ همچنین تحقیقات ما نشان می دهد که هر چه وضعیت فعلی ادامه داشته باشد، احتمال افزایش فشار هزینه ها بیشتر می شود.

حدود 15 درصد از حمل و نقل تجاری جهان از طریق دریای سرخ انجام می شود که سریع ترین مسیر از آسیا به اروپا است. پس از اینکه رزمندگان حوثی عملاً این آبراه را محاصره کردند، شرکت های بزرگ باربری مجبور شدند صد ها کشتی خود را به سفر های طولانی تر و گران تر به اطراف دماغه امید خوب آفریقای جنوبی بفرستند.

بر اساس آخرین گزارش موسسه کیل، تجارت جهانی از نوامبر تا دسامبر 2023 در نتیجه این جنگ 1.3 درصد کاهش یافته است. در همین حال، رزمندگان یمنی سوگند خورده اند که پس از بمباران اهداف مرتبط با حوثی ها در یمن توسط آمریکا و بریتانیا، به حملات خود ادامه دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اکثر صادرکنندگان بریتانیا از جنگ در دریای سرخ آسیب دیده اند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اکثر صادرکنندگان بریتانیا از جنگ در دریای سرخ آسیب دیده اند"، کلیک کنید.