سندرز: آمریکا نباید اجازه دهد صدها هزار کودک بی گناه غزه از گرسنگی بمیرند

سندرز: آمریکا نباید اجازه دهد صدها هزار کودک بی گناه غزه از گرسنگی بمیرند

برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی با تاکید بر مسیولیت واشنگتن در قبال جنگ غزه تاکید کرد که این کشور نباید اجازه دهد صدها هزار کودک بی گناه از گرسنگی بمیرند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری چراغونی، سندرز جمعه شب در بیانیه ای که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد، گفت: ایالات متحده که سال ها به ارتش اسراییل کمک مالی کرده است، نمی تواند عقب بنشیند و اجازه دهد صدها هزار کودک بی گناه از گرسنگی بمیرند.

این سناتور مستقل ایالت ورمونت افزود: مردم غزه در نتیجه بمباران اسراییل و محدودیت کمک های بشردوستانه با یک فاجعه انسانی بی سابقه مواجه شده اند. دولت راستگرای نتانیاهو چه بخواهد و چه نخواهد، ایالات متحده باید فوراً شروع به انتقال هوایی مواد غذایی، آب و سایر تجهیزات نجات بخش به غزه کند.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در پی هشدارهای سازمان ملل مبنی بر قرار گرفتن مردم غزه در یک قدمی قحطی اذعان کرد که میزان کمک هایی که به غزه می رسد، کافی نیست و در عین حال ادعا کرد آمریکا برای افزایش آن «هر اقدامی» انجام خواهد داد.

بایدن ادعا کرد که این اقدامات شامل ارایه کمک به غزه صورت هوایی می شود.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت کاخ سفید روز جمعه گفت: ارسال کمک بشردوستانه به صورت هوایی حتی از عملیات های نظامی پیچیده تر است. انجام این ماموریت دشوار است زیرا بسیاری از شرایط باید درست باشند. این یک تلاش مستمر خواهد بود و به یک بار محدود نخواهد شد. بزرگترین خطر اطمینان از عدم آسیب به افراد روی زمین است.

کربی افزود: این عملیات مانند عملیات های امدادرسانی در یک بلای طبیعی مانند یک طوفان یا زلزله نیست. غزه یک منطقه جنگی است. بنابراین خطرات بیشتری برای خلبانان وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سندرز: آمریکا نباید اجازه دهد صدها هزار کودک بی گناه غزه از گرسنگی بمیرند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سندرز: آمریکا نباید اجازه دهد صدها هزار کودک بی گناه غزه از گرسنگی بمیرند"، کلیک کنید.