شنبه 12 اسفند مدارس تعطیل است؟

شنبه 12 اسفند مدارس تعطیل است؟

آفتاب نیوز :

بسیاری از مدارس در روز شنبه شعبه اخذ رای هستند و احتمال تعطیلی این مدارس در روز شنبه دوازدهم اسفند وجود دارد. تاکنون ستاد انتخابات استان خراسان رضوی تعطیلی مدارسی که شعب اخذ رای هستند را به طور رسمی اعلام کرده است.

احتمال تمدید انتخابات تا ساعات پایانی روز جمعه و طول کشیدن شمارش آرا تا روز شنبه، دلیل تعطیلی مدارس خراسان رضوی در روز شنبه عنوان شده است. این احتمال وجود دارد که مدارس برخی دیگر از استان ها نیز به همین دلیل تعطیل شود.

در انتخابات سال 1398 تعطیلی مدارس به عهده استان ها و شهرستان ها گذاشته شد که بر همین اساس در عصر روز انتخابات، اداره کل آموزش و پرورش بسیاری از شهرستان ها از تعطیل شدن مدارس در فردای روز انتخابات خبر دادند. برخی از شهر ها مانند اصفهان، همدان، مشهد، اهواز و کرمانشاه مدارس تمامی مقاطع را در دو نوبت صبح و عصر تعطیل کردند و در برخی استان ها و شهر ها مدارس صبح تعطیل و در برخی دیگر از شهر ها تنها مدارسی که شعب اخذ رای بودند، تعطیل شد.

همچنین فردای روز انتخابات سال 1398 تمامی مدارس تهران، چه مدارسی که شعب اخذ رای بودند و چه مدارسی که شعب اخذ رای نبودند، در نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان سال های 1390 و 1394 نیز بسیاری از مدارس کشور در فردای روز انتخابات تعطیل شدند. طی این سال ها همواره شایعاتی در خصوص تعطیلی سراسری فردای روز انتخابات مطرح شده که هرگز چنین شایعه ای به حقیقت نپیوسته است؛ بنابراین احتمال تعطیلی سراسری روز شنبه دوازدهم اسفندماه بسیار پایین است، اما همانطور که اشاره شد احتمالاً در این روز مدارس بسیاری در سراسر کشور تعطیل خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شنبه 12 اسفند مدارس تعطیل است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شنبه 12 اسفند مدارس تعطیل است؟"، کلیک کنید.