تحول دیجیتال پاسخگوی چالش های امروز صنایع برای افزایش بهره وری

تحول دیجیتال پاسخگوی چالش های امروز صنایع برای افزایش بهره وری

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران، گفت: برخی ها اعتراض می کنند مطرح کردن موضوعاتی چون تحول دیجیتال در ایران زود است، ولی من معتقدم این موضوع اتفاقا در ایران پاسخگو است.

به گزارش چراغونی، علیرضا کلاهی امروز در نشست «انقلاب صنعتی چهارم: از روایت تا تجارت» با اشاره به اثرات انقلاب صنعتی چهارم، تاکید کرد: این روند به ویژه بر ابعاد مدیریتی اعم از رهبری تا حاکمیت، استراتژیک، صنایع اساسی، هوشمندسازی، پایداری و رقابت پذیری اثرگذار است.

وی این اثرات انقلاب صنعتی را ناشی از تغییر فناوری دانست و اطهار کرد: وقتی صحبت از انقلاب چهارم صنعتی می شود، منظور تنها فناوری های مربوط به ربات ها و هوش مصنوعی نیست، بلکه تحول دیجیتال را نیز شامل می شود.

کلاهی با بیان اینکه هیچ کدام از صنایع کشور در لبه نوآوری حرکت نمی کنند، یادآور شد: کارهایی که تاکنون در صنایع برای تحول دیجیتال شده، بیشتر مدل هایی است که با مدل های کسب و کار ایران سازگاری دارند.

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران، مواد اولیه را کلید اصلی فعالیت در صنعت دانست و گفت: در تجربه ای که در صنعت کابل سازی به عنوان یکی از صنایع هزینه داشتیم، اقداماتی را اجرایی کردیم و توانستیم امسال جزء صنایع زیان ده نباشیم.

وی با اشاره به فرایند کاهش هزینه ها و ارتقای بهره وری در یکی از صنایع کابل سازی از طریق تحولات دیجیتال، خاطر نشان کرد: برخی ها اعتراض می کنند مطرح کردن موضوعاتی چون تحول دیجیتال در ایران زود است، ولی من معتقدم اتفاقا این موضوع در ایران پاسخگو است.

کلاهی، یکپارچه سازی سیستم های تولید، ایجاد بیگ دیتا از دستگاه ها و اپراتورها و امکان پایش خط در لحظه را از اهداف تحول دیجیتال ذکر کرد و یادآور شد: ولی ما برای اجرای آن با چالش هایی چون نبود زیر ساخت های مناسب و عدم امکان ایجاد ارتباط صحیح سازمان ها با محیط بیرونی توسعه یافته مواجه هستیم.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحول دیجیتال پاسخگوی چالش های امروز صنایع برای افزایش بهره وری" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحول دیجیتال پاسخگوی چالش های امروز صنایع برای افزایش بهره وری"، کلیک کنید.