مخاطب قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن دستگاه های حاکمیتی بودند

مخاطب قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن دستگاه های حاکمیتی بودند

آفتاب نیوز :

علی بهادری جهرمی با حضور در برنامه ای تلویزیونی با اشاره به اینکه شورایی فرادولتی در زمینه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن قانون گذاری کرده است، اظهار کرد: در این زمینه اطلاع رسانی و اعلام شد دستگاه های دولتی نباید از فیلترشکن ها استفاده کنند. مخاطب قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن دستگاه های حاکمیتی بودند که از سوی نهادی فرادولتی اعلام شده است.

وی افزود: اگر زن سرپرست خانوار نیازمند محیطی برای بازاریابی ابزار تولید خود است ما در مجلس و دولت باید این زیرساخت را فراهم می کردیم تا در محیطی امن امکان اطلاع رسانی محصول خود را داشته باشد. اگر کسی از او خرید کرد، ولی محصول را به او تحویل نداد چگونه امکان حمایت حقوقی از وی فراهم می شود؟

دبیر هییت دولت تاکید کرد: درگذشته زیرساخت هایی به مردم داده ایم که امکان حمایت حقوقی آن ها را نداشتیم. باید همان زمان انتخاب های درستی می کردیم و زیرساخت ها را به گونه ای فراهم می کردیم که این امکان فراهم شود. در ایام انتخابات 400 حقوقدان کاندیدای مجلس شده اند.

حتماً هر حقوقدانی قبل از اینکه هر اقدامی رخ دهد یا قابلیت جدید ایجاد شود و قراردادی امضا شود می پرسد زیرساخت های حقوقی آن چیست؟ آیا امکان استیفای حقوق مردم وجود دارد؟ اگر این نگاه وجود نداشته باشد انتخابی می کند که فردا به ضرر ملت خواهد شد.

سخنگوی دولت افزود: مردم قطعا حق دارند و هر چقدر به آنان خدمت شود کم است. هر چقدر مسیولان بتوانند خدمت کنند به اندازه جایگاه مردم و نقش آفرینی شان از انقلاب اسلامی و اثرگذاری آنان در سطح جهانی نخواهد بود.

بهادری جهرمی درباره اقدامات دولت، یادآور شد: زمانی که دولت روی کار آمد برخی از مردم به نقاط مرزی و کشور همسایه می رفتند که واکسن تزریق کنند، چون واکسن کرونا در داخل کشور نبود و هر روز 700 جان باخته می دادیم، اما با انتخاب مردم ورق به گونه ای برگشت که طی 100 روز کشور ما در چندین حوزه رکورددار شد و این کار با حضور و مشارکت مردم انجام گرفت.

وی ادامه داد: یادمان هست که قطعی گاز و برق فقط محدود به اوج سرما و تابستان نبود، بلکه در بهار هم شاهد قطعی گاز و برق بودیم، اما الان حتی در اوج مصرف هم قطعی نداریم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: دولت تصمیم گرفت فاز 11 پارس جنوبی که بیش از 10 سال معطل شرق و غرب مانده بود به دست جوانان نخبه و توانمند جوانان ایران تکمیل کند که باعث افزایش تولید گاز شد و ما دوباره موفق شدیم ذخیره سازی گاز برای دوره های اوج مصرف داشته باشیم؛ بنابراین انتخاب ما تاثیر می گذارد و دولت هم تلاش خود را کرده به واسطه آن انتخاب در آن مسیر حرکت کند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه هیچ انتخابی بیهوده نیست، تاکید کرد: نه فقط به این دولت حتی فردی به دولت قبل هم رای داده کارش بیهوده نبوده است. وعده دولت قبل این بود که می رویم سراغ امضای معاهده ای به نام برجام. کسانی که رای دادند به خواسته خود رسیدند و معاهده ای به نام برجام امضا شد. اگر به آن دولت رای نمی دادند کشور به آن مسیر نمی رفت.

سخنگوی دولت افزود: مسیله در این است که انتخاب به چه جهتی و در چه گفتمانی صورت بگیرد؛ اینکه ما به دنبال کلید حل مشکلات از بیرون و یا به دنبال کلید حل مشکلات از درون برویم. میزان تفاوت دولت قبل با دولت کنونی در حوزه نگاه به کلید حل مشکلات، در میان مردم بودن و یا فاصله گرفتن از مردم است.

بهادری جهرمی افزود: ما به دلیل اینکه کلید حل مسایل اقتصادی را در خارج از مرز ها جست وجو می کردیم چندین هزار کارخانه و کارگاه طی دهه گذشته تعطیل شدند. نهاد های بین المللی اعلام کردند دهه 90 شمسی دهه از دست رفته اقتصاد ایران بوده است.

زیرا نگاه به بیرون بود و کارخانه های کسب و کار ها تعطیل و نیمه تعطیل شدند و نرخ بیکاری حدود 10 درصدی اشتغال مردم را تحت تاثیر قرار داد. رشد اقتصادی ما تقریبا صفر شد آثار تورمی اقدامات منفی ما در حوزه بانکی و کسری بودجه دولتی هنوز هم فضای آن را احساس می کنیم.

سخنگوی دولت گفت: بعد از تغییر دولت، تا امروز نزدیک به 7 هزار کارگاه تعطیل و نیمه تعطیل در استان های مختلف کشور فعال شده است. نرخ بیکاری به همین واسطه از حدود 10 درصد روی 7.5 درصد یعنی کمترین نرخ بیکاری در حدود 15 سال گذشته آمده است.

وی ادامه داد: نرخ رشد نقدینگی که اصلی ترین عامل خلق تورم بود از حدود 42 درصد در شهریور 1400 یعنی آغاز فعالیت دولت به 25 درصد رسیده است. ما این کار را با کنترل بانک ها و کنترل خلق پول دولت این کار را انجام دادیم.

سخنگوی دولت اظهار کرد: به جای اینکه کسری بودجه در دولت را با خلق پول مدیریت کنیم با افزایش درآمد و جلوگیری از فرار های مالیاتی مدیریت کردیم یعنی پول بی پشتوانه چاپ نشد؛ بنابراین ما فقط معطل میز گفتگو برای فروش نفت و فرآورد های نفتی نماندیم بلکه سعی کردیم به کشور های مختلف نگاه کنیم. هم از همسایه ها و هم از شرق و غرب دنیا. ما پتروشیمی فراسرزمینی در آن سوی جهان فعال کردیم.

وی یادآور شد: شروع دولت تورم تولیدکننده 103 درصد بود یعنی پیش بینی می شد چند ماه بعد از فعالیت این دولت، دو برابر شود. الان تورم تولیدکننده حدود 32 درصد است و یک سوم کاهش پیدا کرده است. نتیجه آن به می تواند به فعال سازی کارخانه و کارگاه منجر شود.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مخاطب قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن دستگاه های حاکمیتی بودند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مخاطب قانون ممنوعیت استفاده از فیلترشکن دستگاه های حاکمیتی بودند"، کلیک کنید.