نقاشی که نامش میلیون ها دلار ارزش دارد

نقاشی که نامش میلیون ها دلار ارزش دارد

به گزارش خبرگزاری چراغونی، در سال 2021 میلادی، حراجی «کریستیز» تابلو نقاشی «ستایش پادشاهان» که یک نقاشی قرن هفدهمی است را به فروش گذاشت. در آن زمان کارشناسان این نقاشی که در آن از رنگ هایی با طیف های تیره استفاده شده است را به عنوان اثر یکی از هنرمندان نزدیک به «رامبرانت» ، نقاش چیره دست هلندی شناسایی کردند و ارزش نقاشی را 17,000 دلار برآورد کردند.

به گزارش چراغونی، با این حال برخی از خریداران به این نتیجه رسدیدند که این نقاشی که اندازه آن از یک برگه کاغذ بزرگتر نیست، شاید یک گنجینه کشف نشده باشد که توسط خود «رامبرانت» خلق شده باشد. بنابراین این اثر هنری به قیمت 992,000 دلار فروخته شد!

دو ماه پیش، یعنی دو سال پس از آخرین باری که «ستایش پادشاهان» به فروش رسید، این نقاشی بار دیگر به مزایده گذاشته شد با این تفاوت که این بار در حراجی «ساتبیز» ارایه شد. این نقاشی در حراجی اخیر «ساتبیز» به عنوان اثر «رامبرانت» به مزایده گذشته شد و به همین دلیل قیمت آن سر به فلک کشید و در نهایت به قیمت 13.8 میلیون دلار فروخته شد.

افزایش نجومی ارزش این نقاشی، اهمیت بیشتر اصالت نقاشی نسبت به عوامل زیبایی شناسی آن در زمان ارزش گذاری آن را نشان می دهد.

«ساتبیز» به شواهد زیادی در کاتالوگ جدید خود اشاره کرده است که از جمله آن ها به شباهت های بین نقاشی «ستایش پادشاهان» و یک طراحی اثر «رامبرانت» که در سال 1630 خلق شده است، می توان اشاره کرد.

«رامبرانت فان راین» به اندازه ای شهرت دارد که ما حتی امروزه این نقاش چیره دست هلندی را با نام کوچک صدا می زنیم. او که تابلوهای نقاشی با موضوعات مختلفی از جمله منظره و صحنه های تاریخی و اسطوره ای را خلق می کرد، در بخش اعظمی از قرن هفدهم میلادی چهره برجسته هنر هلند بود. او علاوه بر اینکه برخی از مهم ترین پرتره های گروهی عصر طلایی هلند را خلق کرده است، حدود 80 خودنگاره در قالب تابلو نقاشی و طراحی از خود به جای گذاشت.

بهره گیری استادانه «رامبرانت» از نور، او را به یکی از محبوب ترین نقاشان در بین هنردوستان امروزی تبدیل کرده است. تابلوهای نقاشی «گشت شبانه» و «کلاس تشریح دکتر نیکولاس تولپ» از مشهورترین آثار هنری او به شمار می روند.

رکورد گران ترین اثر فروخته شده «رامبرانت» در اختیار حراجی «کریستیز» است؛ در سال 2009 نقاشی «پرتره مردی با دستانی در کنار کمر» به قیمت 23.2 میلیون یورو فروخته شد.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقاشی که نامش میلیون ها دلار ارزش دارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقاشی که نامش میلیون ها دلار ارزش دارد"، کلیک کنید.