چرا پرداخت پول اوراق مشارکت متروی تهران معطل مانده است؟

چرا پرداخت پول اوراق مشارکت متروی تهران معطل مانده است؟

معاون حمل و نقل شهرداری تهران در مورد معطل ماندن پرداخت بخشی از اوراق مشارکت متروی تهران برای سال 1401 توضیحاتی ارایه کرد.

محسن هرمزی در گفت وگو با چراغونی، در مورد چرایی معطل ماندن پرداخت بخش عمده اوراق مشارکت سال 1401 متروی تهران از سوی بانک شهر، گفت: موضوع توقیف یا بلوکه کردن پول اوراق مشارکت نیست؛ بلکه شهرداری تهران برای پرداخت 15 درصد پیش پرداخت قرارداد ساخت 630 دستگاه واگن از محل فاینانس خارجی باید حواله نفت می گرفت که بخشی از این حواله نفتی محقق نشد؛ لذا شهرداری تهران تسهیلاتی را از بانک شهر اخذ کرد.

وی با بیان اینکه این تسهیلات از سوی شهرداری و بانک مرکزی تضمین شده است، اظهارکرد: اوراق مشارکت شرکت مترو جزو تضامین این تسهیلات است ولی در تعامل با بانک شهر این مبلغ اوراق کم کم آزاد شد، به گونه ای که از 2400 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 1401 مترو، این مبلغ با پرداخت های نوبه ای به 1500 میلیارد تومان کاهش یافته و به تازگی نیز 200 میلیارد تومان از این محل از بانک شهر اخذ شده است.

پول ارواق مشارکت مترو بلوکه نیست

هرمزی با رد هرگونه بلوکه یا توقیف مبالغ حاصل از فروش اوراق مشارکت مترو در بانک شهر، گفت: این لفظ درست نیست چراکه اوراق ضمانتی برای دریافت تسهیلات از بانک شهر برای ساخت 630 واگن از محل فاینانس بوده و در تعامل با بانک عامل نیز این مشکل در حال رفع است.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران گفت: در هفته جاری نیز شهرداری تهران جلسه ای  با مسیولان وزرات نفت خواهد داشت تا حواله نفت جدید اخذ شود و بتوانیم با تخصیص آن، بخش دیگری از پول اوراق مشارکت را آزاد کنیم.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا پرداخت پول اوراق مشارکت متروی تهران معطل مانده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا پرداخت پول اوراق مشارکت متروی تهران معطل مانده است؟"، کلیک کنید.