کشف انگشتر طلای 1500ساله – چراغونی

کشف انگشتر طلای 1500ساله - چراغونی

فردی با استفاده از یک دستگاه فلزیاب یک انگشتر طلای 1500ساله را در دانمارک کشف کرد.

به گزارش چراغونی، فردی که با کمک یک دستگاه فلزیاب در دانمارک کاوش می کرد، انگشتر طلای کمیابی را کشف کرده که احتمالا به یک خانواده سطلنتی ناشناخته تعلق داشته است.

«لایوساینس» نوشت، «لارس نیلسن» این انگشتر طلای نفیس و بزرگ را که برای ساخت آن از یک سنگ نیمه قیمتی سرخ استفاده شده است حین کاوش در محوطه ای واقع در «یوتلاند» کشف کرده است. قدمت این انگشتر به قرن پنجم یا ششم میلادی بازمی گردد.

محققان موزه ملی دانمارک به این نتیجه رسیدند که این شیء از «اهمیت تاریخی» زیادی برخوردار است و احتمالاً متعلق به یک خانواده سلطنتی مرتبط با «مروونژی ها»، سلسله ای از پادشاهان فرانکی است که در فاصله قرن پنجم تا هشتم میلادی بر بخش هایی از فرانسه، بلژیک و آلمان کنونی حکومت می کردند.

«کریستین پامرگارد»، باستان شناس و مدیر موزه ملی دانمارک با انتشار بیانیه ای درباره این اکتشاف توضیح داد: «این انگشتر طلا احتمالا یک انگشتر زنانه است و احتمالا به دختر یک شاهزاده تعلق داشته که با شاهزاده ای در این منطقه ازدواج کرده بود.»

محققان تاریخچه احتمالی سلطنتی این انگشتر را با توجه مهارتی که در ساخت آن به کار رفته است، همچون خطوط منحنی که در قسمت زیرین به خوبی حکاکی شده، مطرح کرده اند. ویژگی هایی که در ساخت این انگشتر دیده می شود در اغلب اشیاء فرانکی نیز وجود دارد.

سنگ قرمز این انگشتر همچنین سرنخ هایی از مالک آن را آشکار می کند. این نوع سنگ های مشابه نمادی از قدرت در شمال اروپا محسوب می شدند، این درحالی است که حلقه های طلای مروونژی ها معمولاً با یک سکه یا پلاک ساخته می شدند. بر این اساس محققان توضیح دادند که این حلقه قرار بود به عنوان نماد قدرت در شمال اروپا استفاده شود.

این انگشتر در فاصله چند کیلومتری از محل کشف مجموعه دیگری از آثار تاریخی از جمله سکه های طلا و نقره و ظروف سفالین که پیش تر پیدا شده بودند، کشف شده است. بر همین اساس محققان نتیجه گرفتند که این انگشتر گم نشده و به عمد در آن محوطه قرار داده شده است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف انگشتر طلای 1500ساله – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف انگشتر طلای 1500ساله – چراغونی"، کلیک کنید.