بدهی جهانی رکورد زد – چراغونی

بدهی جهانی رکورد زد - چراغونی

بدهی جهانی به رکورد جدید 313 تریلیون دلار رسید.

به گزارش چراغونی، موسسه مالی بین المللی (IIF) اعلام کرد که بدهی های جهانی در سال گذشته 15 تریلیون دلار افزایش یافته و مجموع بدهی ها به رکورد جدید 313 تریلیون دلار رسیده است.

این موسسه در آخرین گزارش خود خاطرنشان کرد که نسبت بدهی جهانی به تولید ناخالص داخلی برای سومین سال متوالی کاهش یافته که عمدتا ناشی از بازارهای بالغ است.

در ماه نوامبر گذشته، این گروه اعلام کرد که بدهی جهانی 9.5 تریلیون دلار در سه فصل اول سال 2023 افزایش یافته و از 307 تریلیون دلار فراتر رفته است.

این موسسه قبلا گفته بود که بیشترین افزایش بدهی در بخش های دولتی با کسری بودجه مالی بالاتر از سطح قبل از همه گیری در ایالات متحده، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، برزیل، چین، هند و مکزیک باقی مانده است.

کاهش این نسبت در کشورهای توسعه یافته به ویژه قابل توجه بود، برخی از بازارهای نوظهور شاهد افزایش تازه ای بودند که نشان دهنده توانایی یک کشور برای بازپرداخت بدهی ها است.

هند، آرژانتین، چین، روسیه، مالزی و آفریقای جنوبی بیشترین افزایش را به ثبت رساندند که نشان از چالش های بالقوه رو به رشد در بازپرداخت بدهی دارد.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بدهی جهانی رکورد زد – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بدهی جهانی رکورد زد – چراغونی"، کلیک کنید.