برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران پس از 5 سال وقفه در اردیبهشت 1403

برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران پس از 5 سال وقفه در اردیبهشت 1403

مدیر امور عشایر استان تهران از برگزاری جشن کوچ عشایر با هدف معرفی جامعه عشایری استان تهران به مردم کشور خبر داد.

فرشید ذبیحی در گفت وگو با چراغونی، در تشریح روند برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران پس از 5 سال وقفه در اردیبهشت سال آینده، گفت: جامعه عشایری استان تهران رنگین کمانی از جامعه عشایری سراسر کشور است و برگزاری این جشن می تواند به معرفی عشایر استان تهران به مردم کشور کمک کند.

وی افزود: جامعه عشایر استان تهران از حدود 400 سال پیش در سطح استان مشغول زندگی و کار تولیدی هستند که این جامعه تولید کننده با داشتن 700 هزار راس دام سبک از تولید کنندگان گوشت قرمز استان محسوب می شوند.

ذبیحی ادامه داد: برگزاری جشن کوچ به معرفی فرهنگ، آیین و تلاش های جامعه عشایری استان تهران کمک می کند، به همین منظور امسال بنا داریم در آغاز فصل کوچ عشایر به سمت مناطق ییلاقی و بالعکس جشن کوچ برگزار شود.

مدیر امور عشایر استان تهران تاکید کرد: جشن کوچ عشایر استان تهران قطعا با همکاری فرمانداران شهرستان های دماوند، پردیس، فیروزکوه و همچنین ورامین و پاکدشت برگزار خواهد شد و عشایر استان تهران دارای چهار ایل به همراه 27 طایفه هستند که حدود 100 روز در مراتع ییلاقی در زیر سیاه چادرهای عشایری زندگی می کنند.

ذبیحی افزود: قطعا برگزاری جشن کوچ به معرفی ظرفیت های این جامعه کمک می کند و می تواند فرصتی را نیز برای شناخت بیشتر عشایر استان تهران و تعامل آنها بر دیگر اقشار جامعه فراهم کند؛ لذا تلاش خواهیم کرد جشن کوچ عشایر استان تهران در اردیبهشت سال آینده و همزمان با آغاز کوچ عشایر به مناطق ییلاقی هرچه گسترده تر برگزار شود.

پایان خبر چراغونی 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران پس از 5 سال وقفه در اردیبهشت 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران پس از 5 سال وقفه در اردیبهشت 1403"، کلیک کنید.