300 کیلومتر از شبکه های آب و فاضلاب اصفهان نیازمند بازسازی است

300 کیلومتر از شبکه های آب و فاضلاب اصفهان نیازمند بازسازی است

چراغونی/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان اصفهان گفت: به علت شرایط کم آبی و خشکی رودخانه زاینده رود روند فرو نشست زمین و تاثیرات آن در تشدید وقوع حوادث شکستگی شبکه های آب و فاضلاب فرسوده طی چند سال اخیر افزایش یافته است.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با چراغونی، درباره شکستگی خط لوله 600 میلی متری انتقال فاضلاب در ابتدای خیابان ملک شهر استان اصفهان، اظهار کرد: این حادثه ناشی از فرسودگی و فرونشست زمین است. در این بخش تیم های فنی شبکه فاضلاب، مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب و پلیس راهور  در محل حادثه حضور پیدا کردند که با تمهیدات لازم محدودیت تردد در یک سمت خیابان ملک شهر را انجام دهند تا برنامه ریزی لازم را برای اجرای عملیات حفاری و تعویض لوله به خوبی انجام شود.

وی با بیان اینکه به علت شرایط کم آبی و خشکی رودخانه زاینده رود، روند فرونشست زمین و تاثیرات آن در تشدید وقوع حوادث شکستگی شبکه های آب و فاضلاب فرسوده طی چند سال اخیر افزایش یافته است، افزود: با پایش های انجام شده در شبکه فاضلاب شهر اصفهان 300 کیلومتر از شبکه ها، نیاز به بازسازی دارد که 30 کیلومتر از این شبکه ها در اولویت بازسازی است.

 مدیرکل مدیریت بحران استان استانداری اصفهان، تاکید کرد: وزارت نیرو باید جهت تخصیص اعتبار به استان برای بازسازی شبکه های فرسوده و نیز برای تغذیه آبخوان ها جهت پیشگیری از تشدید فرونشست زمین نسبت به تامین حقابه های کشاورزی و زیست محیطی زاینده رود و همچنین تالاب گاوخونی اقدام کرده و احیای زاینده رود و اجرای طرح های تامین آب را تسریع کند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "300 کیلومتر از شبکه های آب و فاضلاب اصفهان نیازمند بازسازی است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "300 کیلومتر از شبکه های آب و فاضلاب اصفهان نیازمند بازسازی است"، کلیک کنید.