کاهش نامحسوس آمار «ازدواج» و عدم رشد «طلاق»/ صدور مجوز مراکز همسرگزینی توسط وزارت ورزش و جوانان

کاهش نامحسوس آمار «ازدواج» و عدم رشد «طلاق»/ صدور مجوز مراکز همسرگزینی توسط وزارت ورزش و جوانان

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 120 مرکز همسان گزینی از ما مجوز دریافت کرده و در حال فعالیت هستند، اعلام کرد: ما به هیچ سایتی مجوز نمی دهیم بلکه به مراکز مجوز ارایه می کنیم، البته این مراکز می توانند دارای سایت هم باشند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی متقی فر در گفت وگو با چراغونی، درباره فعالیت سایت های همسریابی بیان کرد: طبق تبصره ماده 37 قانون جوانی جمعیت، ما متولی صدور مجوز مراکز همسان گزینی یا فعال در انتخاب همسر هستیم و این کار را از سال 1401 آغاز کرده ایم. 

متقی فر با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 120 مرکز همسان گزینی از ما مجوز دریافت کرده و در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: ما به هیچ سایتی مجوز نمی دهیم بلکه به مراکز مجوز ارایه می کنیم، البته این مراکز می توانند دارای سایت هم باشند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمامی پلتفرم های فعال در این حوزه با دریافت مجوز مراکزی را تاسیس کردند تا در کنار آن فعالیت کنند، گفت: وزارت ورزش و جوانان در این حوزه پلتفرم یا سایتی ندارد و ما تنها متولی صدور مجوز هستیم.

وی همچنین اعلام کرد: دوم و سوم اسفندماه رویداد ملی صبا را برگزار خواهیم کرد؛ باتوجه به اینکه برای 120 مرکز همسان گزینی در سراسر کشور مجوز صادر کرده ایم، رویداد ملی صبا دومین رویدادی است که یکی از آنها اردیبهشت ماه برگزار شده و دومین رویداد آن دوم و سوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

متقی فر ادامه داد: میزبان تمام این مراکز با هدف هم افزایی و شبکه سازی و تجربه نگاری در حوزه همسان گزینی هستیم زیرا مدلهای متفاوتی در سراسر کشور در حوزه همسان گزینی در حال انجام است. تجربه نگاری در این حوزه کمک می کند تا درصد موفقیت این مراکز افزایش پیدا کند، علاوه بر این نیز حمایت هایی از این مراکز داریم زیرا یکی از مهم ترین مسیله های ازدواج، پیدا کردن گزینه مناسب برای ازدواج است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: مهمترین شاخص هایی که برای این مراکز ترسیم می کنیم بحث اطمینان، امانت داری و شاخص های آموزش و مشاوره پیش از ازدواج است. به عبارتی مراکز ما صرفا با مراجعه، کسی را معرفی نمی کنند. در این مراکز مشاوره و آموزش بسیار پررنگ است و آنجا معیارهای انتخاب را به جوانان آموزش می دهند و در نهایت باتوجه به خصیصه ها و شخصیتی که وجود دارد، روانشناسی صورت می گیرد و فرد همسان به آنها معرفی می شود و اگر دو طرف این شرایط را بپذیرند به یکدیگر معرفی خواهند شد.

وی در خصوص آمارهای ازدواج و طلاق طی 9 ماهه سال جاری نیز بیان کرد: به صورت کلی در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته در ازدواج کاهش نامحسوسی داشتیم و در آمار طلاق نیز رشدی وجود نداشته است.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش نامحسوس آمار «ازدواج» و عدم رشد «طلاق»/ صدور مجوز مراکز همسرگزینی توسط وزارت ورزش و جوانان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش نامحسوس آمار «ازدواج» و عدم رشد «طلاق»/ صدور مجوز مراکز همسرگزینی توسط وزارت ورزش و جوانان"، کلیک کنید.