همه چیز در مورد تنظیم بازار عید و رمضان لرستان – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

همه چیز در مورد تنظیم بازار عید و رمضان لرستان - خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار چراغونی، بر اساس اعلام مسیولان لرستان کالاهای اساسی و موردنیاز مردم استان از جمله مرغ، گوشت، برنج، شکر و میوه برای ماه مبارک رمضان و ایام نوروز به میزان کافی در لرستان ذخیره شده است.

توزیع کالاهای اساسی موردنیاز مردم استان باتوجه به ماه مبارک رمضان از 20 اسفند در استان آغاز می شود.

ذخیره سازی مرغ و گوشت عید و ماه رمضان

علی حسن فرج زاده مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان دراین رابطه با چراغونی، اظهار داشت: برای شب عید و ماه رمضان، حدود 500 تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی شده است.

وی عنوان کرد: همچنین کار خریداری مرغ گرم در استان به صورت روزانه انجام می گیرد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: پیش بینی ما این است که تا شب عید حدود هزار تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی کنیم.

فرج زاده، تصریح کرد: همچنین پنج میلیون قطعه مرغ گرم نیز در استان تا شب عید ذخیره سازی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین در حال حاضر حدود هزار تن گوشت قرمز منجمد با قیمت دولتی در استان ذخیره سازی داریم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، این میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

فرج زاده، عنوان کرد: بخش خصوصی نیز حداقل حدود 500 تن گوشت را وارد استان خواهد کرد.

تامین 550 تن سیب و پرتقال

غلامعلی فتحی مدیرکل تعاون روستایی لرستان نیز دراین رابطه با چراغونی اظهار داشت: ذخیره سازی میوه شب عید در استان انجام گرفته است.

وی از ایجاد 70 غرفه برای توزیع میوه شب عید در استان خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام گرفته، حدود 200 تن سیب در استان ذخیره سازی شده است.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان تاکید کرد: این میزان میوه سیب، حدود چهار برابر سال گذشته است.

فتحی، تصریح کرد: همچنین حدود 350 تن پرتقال در استان ذخیره سازی شده که این میزان نیز سه برابر سل گذشته بوده در استان تامین و ذخیره سازی شده است.

وی تاکید کرد: در مجموع هیچ گونه مشکلی دررابطه با تامین میوه شب عید در استان نداریم.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان افزود: همچنین برای ماه رمضان نیز 10 تن خرما برای استان تامین شده که در ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

ذخیره سازی 3500 تن برنج

حجت الله بیرانوند مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان نیز دراین رابطه با چراغونی، اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار و 500 تن برنج در انبارهای استان موجود داریم.

وی عنوان کرد: همچنین هزار و 500 تن نیز شکر در استان ذخیره سازی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان، گفت: به مقداری که کالا از انبارها خارج می شود به همان میزان به انبارها وارد می کنیم و ذخیره استراتژیک استان کاهش پیدا نمی کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه چیز در مورد تنظیم بازار عید و رمضان لرستان – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه چیز در مورد تنظیم بازار عید و رمضان لرستان – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.