بزرگ ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی کشور رونمایی شد/ فیلم

به گزارش خبرگزاری چراغونی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صبح امروز و با حضور روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور از بزرگ ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریک رونمایی شد. این محصول دانش بنیان با ظرفیت 178 مگاوات آمپر توسط متخصصان شرکت دانش بنیان ایران ترانسفو تولید و تجاری سازی شده است.

کوره قوس الکتریکی کاربردی گسترده و حیاتی در صنایع ذوب آهن و فولاد دارند و یکی از پراهمیت ترین تجهیزات سازندگان فولاد و صنایع وابسته به شمار می رود.

در نشستی با حضور معاون علمی رییس جمهور، مدیرعامل و متخصصان شرکت ایران ترانسفو، آخرین دستاوردها و برنامه های آینده این شرکت معرفی شد.

در این نشست همچنین درخواست راه اندازی کارخانه نواوری برق و انرژی، تولید بار اول کلید تنظیم ولتاژ قطع زیر بار، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری با هدف تجاری سازی طرح های پژوهشی و فناور صورت پذیرفته در حوزه برق و انرژی و ارایه خدمات مالی و حمایتی، اخذ دریافت کارگزاری ارزیابی محصولات دانش بنیان در حوزه های مختلف و استفاده از اعتبار مالیاتی برای پروژه های تحقیق و توسعه مختلف از سوی مدیرعامل شرکت دانش بنیان ایران ترانسفو مطرح شد و معاون علمی رییس جمهور، دستورات لازم را برای پیگیری و تحقق این طرح ها صادر کرد.

بزرگ ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی کشور رونمایی شد/ فیلم

گفتنی است، محصول ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی که امروز رونمایی شد دارای ظرفیت 178 مگاولت آمپر است که به عنوان بزرگترین ترانسفورماتور حال حاضر کشور در این ابعاد، توسط متخصصان شرکت دانش بنیان ایران ترانسفو در داخل کشور طراحی و بومی سازی شده است.در طراحی و ساخت این کوره قوس الکتریکی، از روز آمدترین فناوری های های روزآمد دنیا بهره برده شده که همزمان توسط شرکت های صاحب نام این حوزه در ابعاد جهانی نیز استفاده می شود.

شرکت ایران ترانسفو از چهار دهه قبل، طراحی و تولید تجهیزات ترانسفورماتور را در کشور آغاز کرده و مجموعه ظرفیت تولید این کشور سالیانه 5000 مگاوات آمپر است.محصولات این شرکت به بیش از 37 کشور جهان صادر می شود و به عنوان بزرگترین سازنده ترانسفورماتورهای کشور و منطقه تاکنون بیش از 100 میلیون دلار صادرات انواع ترانسفورماتورها را رقم زده تا خود را در شمار دانش بنیان های برتر صادراتی قرار دهد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگ ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی کشور رونمایی شد/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگ ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی کشور رونمایی شد/ فیلم"، کلیک کنید.