تاکید رییس جمهور بر حفظ سرمایه های صندوق توسعه ملی

تاکید رییس جمهور بر حفظ سرمایه های صندوق توسعه ملی

رییس جمهور ضمن تقدیر از زحمات هییت امنای صندوق توسعه ملی در دو سال و نیم گذشته، با تاکید بر ضرورت توجه به حفظ سرمایه های صندوق توسعه ملی به عنوان صندوقی بین نسلی گفت: از آنجا که اساس و فلسفه صندوق توسعه ملی نه برای هزینه بلکه برای ایجاد توسعه در کشور بوده، لذا توجه به توسعه کشور با اتکا به سرمایه های این صندوق منطبق بر سیاست های سند هفتم توسعه، مورد تاکید است.

به گزارش چراغونی، جلسه «هیات امنای صندوق توسعه ملی» عصر امروز  – پنجشنبه – با حضور سید ابراهیم رییسی به منظور بررسی گزارش عملکرد سالانه این صندوق در سال مالی 1401 و 9 ماهه سال 1402 و همچنین ارایه گزارش هیات نظارت بر این صندوق برگزار شد.

رییس جمهور در این جلسه پس از استماع گزارش هییت عامل در خصوص منابع و مصارف صندوق و همچنین گزارش هییت نظارت، ضمن تقدیر از زحمات هییت امنای صندوق توسعه ملی در دو سال و نیم گذشته، با تاکید بر ضرورت توجه به حفظ سرمایه های صندوق توسعه ملی به عنوان صندوقی بین نسلی گفت: از آنجا که اساس و فلسفه صندوق توسعه ملی نه برای هزینه بلکه برای ایجاد توسعه در کشور بوده، لذا توجه به توسعه کشور با اتکا به سرمایه های این صندوق منطبق بر سیاست های سند هفتم توسعه، مورد تاکید است.

رییسی همچنین توجه ویژه صندوق توسعه ملی به سرمایه گذاری در بخش انرژی و نیرو و حمایت جدی از بخش خصوصی در جهت تقویت زیرساخت های کشور و نیز جبران عقب ماندگی ها در این حوزه ها را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه همچنین 3 مصوبه در خصوص شیوه اخذ مطالبات صندوق توسعه ملی از دستگاه های اجرایی به تصویب رسید.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید رییس جمهور بر حفظ سرمایه های صندوق توسعه ملی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید رییس جمهور بر حفظ سرمایه های صندوق توسعه ملی"، کلیک کنید.