سلاح جدیدی به اوکراین رسید / عکس

به گزارش چراغونی، نخستین نشانه های رسیدن بمب باریک زمین پرتاب یا همان GLSDB به اوکراین دیده شد.

از آنجا که تا کنون استفاده از این بمب در میدان نبرد تایید نشده است، می توان این گمان را مطرح کرد که اوکراین از این بمب های قدرتمند به شکل هواپایه استفاده می کند.

سلاح جدیدی به اوکراین رسید / عکس

به نقل از درایو، از ابتدای سال جدید میلادی صحبت های رسیدن این بمب ها به اوکراین به میان آمده بود.

بمب های باریک زمین پرتابی که آمریکا در اختیار اوکراین قرار داده است حدود 150 کیلومتر برد دارند که تقریبا 2 برابر برد سامانه های هایمارس و دیگر توپخانه های موشکی در اختیار اوکراین است.

بمب های باریک زمین پرتاب یا GLSDB را کمپانی بویینگ آمریکا در همکاری با ساب سوید ساخته اند. تا آنجا که اطلاعات در دسترس است اوکراین نخستین کاربر این بمب های مدرن است.

GLSDB از ترکیب بمب های 250 پوندی GBU-39/B SDB با موتور بوستر راکت 227 میلی متری M26 که در سامانه هایمارس و دیگر توپخانه های راکتی مورد استفاده قرار می گیرند، بهره می برد.

بمب باریک زمین پرتاب در فاز اولیه از موتور راکتی M26 استفاده می کند و پس از آن با استفاده بالک های جمع شونده در آسمان به سمت هدف سر می خورد. این بمب ها برای هدایت به INS و جی پی اس مجهز شده اند.

ساب مدعی است که این بمب ها با خطای کمتر از یک متر به هدف اصابت می کنند و به دلیل استفاده از INS تا حد زیادی مقابل جنگ الکترونیک مقاوم هستند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سلاح جدیدی به اوکراین رسید / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سلاح جدیدی به اوکراین رسید / عکس"، کلیک کنید.