افتتاح بیمارستان «سوم نیشابور» با حضور رییس جمهور – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

افتتاح بیمارستان «سوم نیشابور» با حضور رییس جمهور - خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار چراغونی، مجید درودی ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: کمبود متخصص در کل کشور شاهد هستیم و منحصر به نیشابور نیست و در حوزه متخصص بی هوشی سهم نیشابور در سال های اخیر صفر بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور افزود: سال هاست مجتمع درمانی شمس شرق در نیشابور افتتاح شده است اما به دلیل کمبود نیروی متخصص فعالیت خاصی ندارد و متاسفانه نیروی انسانی مناسب در این مجتمع درمانی وجود ندارد.

وی با اشاره به تخلفات پزشکان در شهرستان بیان کرد: ما با پزشکان خصوصی و دولتی تعارف نداریم و تاکنون عمل های غیرقانونی را نیز به دادسرا معرفی کردیم.

درودی ابراز کرد: خیرین یک ست کامل به اعتبار 4 میلیارد تومان برای اتاق عمل باز تقبل هزینه کرده اند و 4 میلیارد تومان اعتبار نیز از سوی وزارت بهداشت و درمان برای خرید یک ست کامل برای اتاق عمل باز پیگیر هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: به زودی با افتتاح بخش عمل باز، نیشابور به عنوان قطب دوم عمل های قلب باز استان تبدیل خواهد شد که امیدواریم هر چه زودتر شاهد افتتاحیه این پروژه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در دور دوم سفر ریاست جمهوری انشاالله در اوایل سال آینده بیمارستان سوم عطار نیشابوری به عنوان سرفصل اصلی پروژه سلامت و درمان استان افتتاح خواهد شد.

درودی با اشاره به عدم افزایش فضای اورژانس 22 بهمن نیشابور اظهار کرد: اختلافات در حوزه مالی در دوره های گذشته صورت گرفته بود و رای دادگاه بزودی صادر خواهد شد و دلیل عدم افزایش فضای اورژانس 22 بهمن به دلیل اختلافات مالی و پرونده های قضایی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور افزود: سرانه تخت بیمارستانی نسبت به استاندارد کشوری پایین هستیم و با توجه به جمعیت 600 هزار نفری تنها 630 تخت فعال داریم که این تخت بیمارستانی جوابگو نیست و با افتتاح بیمارستان سوم نیشابور 205 تخت بیمارستانی به تخت های فعال شهرستان افزوده خواهد شد.

وی عنوان کرد: انشاالله دهه فجر سال آینده بیمارستان 65 تختخوابی فیاض شهرستان فیروزه افتتاح خواهد شد و همچنین تفاهم نامه ای نیز با خیرین امضا شده است تا انتقال مالکیت این بیمارستان به دانشگاه انجام شود.

درودی بیان کرد: پیگیر احداث دانشکده پزشکی در شهرستان نیشابور هستیم و خوشبختانه آقای وکیلی به عنوان خیر آمادگی خود را در جهت احداث این دانشکده اعلام کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با اشاره اضافه کاری اجباری در بیمارستان های شهرستان و اعتراض برخی پرستاران ابراز کرد: در قانون ارتقا که اختیاری است و شامل تمام پرستاران می شود باید 80 ساعت کار انجام شود و از این رو اگر پرستاری تمایل به این ارتقا ندارد می تواند انصراف دهد.

وی با اشاره به جانمایی بیمارستان شهرستان زبرخان گفت: اخذ مجوز ماده 23 بسیار سخت است و امکان جا به جایی مکان بیمارستان زبرخان وجود ندارد و به هر حال مجوزات در گذشته گرفته شده است و مشکل تصفیه خانه فاضلاب در نزدیکی بیمارستان باید توسط مجموعه مدیریتی شهرک صنعتی خیام زبرخان رفع شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح بیمارستان «سوم نیشابور» با حضور رییس جمهور – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح بیمارستان «سوم نیشابور» با حضور رییس جمهور – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.