کتاب “صنوبر” رونمایی شد – چراغونی

کتاب “صنوبر” به قلم هادی حکیمیان که روایتگر زندگی شهید اسماعیل حیدری برای مخاطب نوجوان است، همراه با جشن دهه فجر انقلاب اسلامی در دبیرستان فرهنگ رونمایی شد.

به گزارش چراغونی، کتاب “صنوبر” روایت داستانی زندگی شهید اسماعیل حیدری است. روایت کتاب از تولد اسماعیل و برادر دوقلویش شروع می شود و به سال های کودکی و نوجوانی او می رسد؛ به هنگامی که زندگی اسماعیل با جنگ گره می خورد، اسماعیل 14، 15 ساله است که سرودی در محضر امام خمینی در تهران اجرا می کند؛ بعد از بازگشت از تهران اسماعیل از پدرش می خواهد که اجازه بدهد به جبهه برود. پدر شرطی می گذارد و دوقلوها عازم جبهه می شوند و این شروع ماجرا است برای اسماعیل. جنگ وارد زندگی اسماعیل می شود و همه ی سال های زندگی اش را تحت تاثیر قرار می دهد.
کتاب صنوبر به قلم هادی حکیمیان از  مجموعه کتاب های “مرد میدان” در دفتر  ادبیات کودک و نوجوان انتشارات خط مقدم(قمقمه) است که به تازگی رونمایی شده و به بازار نشر رسیده است.

کتاب "صنوبر" رونمایی شد

بخشی از کتاب:

«مدیر از پشت میزش بلند می شود؛ می گوید: اسم بچه هاتون چیه خانم؟
صنوبر به سختی نم دهانش را فرو می برد:
ـ ابراهیم و اسماعیل. داداشن دیگه.
معاون که تا حالا ساکت بود، می پرسد: فامیلیشون؟
ـ حیدری، آقا. ابراهیم حیدری، اون یکی هم اسماعیل حیدری.
معاون، دفتر را از توی کشوی میزش بیرون می آورد و مشغول جستجو در آن می شود. مدیر سیگاری گوشه ی لبش می گذارد و کبریت می کشد:
ـ بفرمایید بنشینید، خانم.
صنوبر نگاهی به صندلی های گوشه دفتر می کند و زیر لب می گوید: ممنون همین جوری راحتم.
لحظاتی بعد، معاون سرش را از روی دفتر بلند می کند و می گوید: اسماعیل و ابراهیم حیدری نداریم. اصلا چنین دانش آموزانی اینجا ثبت نام نشده اند.
یکهو دل صنوبر آشوب می شود و سرش گیج می رود؛ طوری که قاب عکس شاه را کج می بیند. به زحمت روی صندلی می نشیند:
ـ وای خدا مرگم بده! اگه بچه های من اینجا نیستن؛ پس کجان؟!
یکباره از ذهنش می گذرد نکند دوقلوها در این یک ماه به او دروغ گفته اند و به جای مدرسه، دنبال بازیگوشی رفته اند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کتاب “صنوبر” رونمایی شد – چراغونی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کتاب “صنوبر” رونمایی شد – چراغونی"، کلیک کنید.