برف زمستانی چینی ها را سرگردان کرد

برف زمستانی چینی ها را سرگردان کرد

بارش سنگین برف و کاهش دما در چین باعث لغو پروازها و برنامه حرکت قطارها در شلوغ ترین فصل مسافرتی این کشور شده است.

به گزارش چراغونی، سفر سالانه میلیون ها نفر در چین برای سال نو چینی ها به دلیل کولاک و باران و یخ بندان مختل شده و تاخیر و لغو برنامه های سیستم حمل ونقل نیز مسافران را سرگردان کرده است.

«سی ان ان» نوشت کولاک و باران اختلال شدیدی در پیک سفرهای سال نو در چین ایجاد کرده و باعث شده است رانندگان در بزرگراه های یخ زده گیر کنند و مسافران برای رزرو دوباره قطارها و پروازهای لغوشده تلاش کنند.

این آب و هوای سخت زمستانی در حالی به وجود آمده است که پیش بینی می شود در طول دوره شلوغ 40 روزه «چونیون»، 9 میلیارد سفر انجام شود. در طول «چونیون» که در چین با نام «جشنواره بهاره» نیز شناخته می شد، با بازگشت میلیون ها کارگر شهری به خانه هایشان به مناسبت تعطیلات، ایستگاه های قطار پرازدحام و ترافیک های سنگینی ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه خبری دولتی «پکن نیوز»، بخش هایی از 90 بزرگراه اصلی چین تحت تاثیر بارش برف و یخبندان از صبح روز سه شنبه بسته شده اند. رسانه های دولتی گزارش دادند که در استان های «هوبیی» و «آن هویی» که به شدت تحت تاثیر آب و هوای زمستانی قرار گرفته اند، هزاران کارگر برای بازگرداندن عملیات قطار و پاکسازی جاده ها مستقر شده اند.

ویدیوها و تصاویر متعددی در فضای مجازی منتشر شده است که خودروهای پوشیده از برف را که در بزرگراه ها متوقف شده اند، نشان می دهند. در برخی دیگر از این تصاویر انبوهی از مسافران سرگردان در ایستگاه های قطار دیده می شوند.

در مرکز چین، به دلیل بسته شدن ده ها بزرگراه در سراسر «هوبیی» و لغو صدها پرواز آخر هفته در «ووهان»، رفت و آمد متوقف شد و انتظار می رود در روزهای آینده در مناطق بیشتری از چین آب وهوای بدتری ایجاد شود.

پس از پایان سختگیری های ناشی از همه گیری کرونا که از سال 2020 رفت و آمد و سفرها را با محدودیت مواجه کرده بود، این فصل از تعطیلات پیش رو، نخستین بار در چند سال گذشته خواهد بود که بسیاری از مردم می توانند آزادانه در سراسر چین سفر کنند و این تعطیلات را در کنار خانواده و دوستان جشن بگیرند.

پایان خبر چراغونی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برف زمستانی چینی ها را سرگردان کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برف زمستانی چینی ها را سرگردان کرد"، کلیک کنید.