اصلاح سبک زندگی؛ موضوعی که مردم با آن بیگانه هستند

اصلاح سبک زندگی؛ موضوعی که مردم با آن بیگانه هستند

آفتاب نیوز :

دکتر مرضیه سیاهپوش اظهار کرد: موضوع طب سنتی و درمان یک بحث علمی است و یکی از مهمترین اصول در طب سنتی ایرانی چه در پیشگیری و چه در درمان اصلاح سبک زندگی است موضوعی که مردم معمولاً با آن بیگانه هستند.

وی گفت: اینکه فرهنگ ما در درمان، فرهنگ مصرف دارو است به هیچ عنوان رویه درستی نیست و حتی گاه بیمارانی که به ما مراجعه می کنند اصرار دارند تا دارو تجویز کنیم با این گمان که داروی گیاهی داروی کاملاً ایمن است و حتی معجزه هم می کند در حالی که اینطور نیست و رسالت اصلی طب سنتی اصلاح سبک زندگی است.

این متخصص طب سنتی ایرانی بیان کرد: اصلاح سبک زندگی یعنی ارتقای سطح سلامت افراد، اگر فرد سالم است سلامتی خود را حفظ کند و اگر بیمار است سلامتی اش را به دست بیاورد. زکریای رازی نیز که از بزرگترین کلینیسین های دنیا است و به مرد هزاره مشهور است می گوید تا زمانی تغذیه و تدبیر یعنی اصلاح سبک زندگی وجود دارد دست به تجویز دارو نخواهم برد.

متخصص طب سنتی ایرانی در مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین خاطرنشان کرد: زکریای رازی زمانی تجویز دارو را مجاز می دانست که با اصلاح سبک زندگی نتوان کاری کرد؛ در خصوص ناباروری با طب سنتی نیز گاه بیماران ما اصلاح سبک زندگی را نمی پسندند و فکر می کنند باید حتماً داروی گیاهی تجویز شود.

وی گفت: گاه بیمارانی با ناباوری 20 ساله به ما مراجعه می کنند و انتظار دارند با تجویزی که صورت گرفته پس از 2 هفته باروری اتفاق بیفتد در صورتی که اصلاح سبک زندگی زمان بر است؛ این که طب سنتی یک علم است و اصلاح سبک زندگی زمان بر است در جامعه فرهنگ سازی نشده و به همین دلیل تصورات اشتباهاتی درباره طب سنتی وجود دارد.  

سیاه پوش عنوان کرد: سبک زندگی شامل معیارهای اصلاح تغذیه، ورزش، فعالیت بدنی مناسب، داشتن خواب شبانه کافی، پرهیز از استرس و هیجانات روحی شدید است. آنچه از طب سنتی در فضای مجازی گفته می شود یک تصور اشتباه است چراکه طب سنتی گرایشی از طب است و بر اساس اصول علمی پیش می رود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اصلاح سبک زندگی؛ موضوعی که مردم با آن بیگانه هستند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اصلاح سبک زندگی؛ موضوعی که مردم با آن بیگانه هستند"، کلیک کنید.