تالاب هامون خشک شد و ارومیه حال خوبی ندارد – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

تالاب هامون خشک شد و ارومیه حال خوبی ندارد - خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار چراغونی، علی سلاجقه پیش از ظهر شنبه در همایش ملی روز جهانی تالاب ها از رامسر به عنوان عروس شهرهای ایران یاد کرد و با اشاره به کنوانسیون رامسر گفت: جهانیان از همه مولفه های محیط زیست تالاب ها را به عنوان اولین میثاق بین المللی برگزیدند.

وی با عنوان اینکه تالاب منشا حیات هستند و باید دغدغه حفظ طبیعت داشته باشیم، افزود: سه میلیون و 500 هزار هکتار منابع آب خدادادی در زمین قرار دارد و جز اولین تا سومین کشور جهان در سدسازی هستیم.

وی با اظهار اینکه در سد، سازه ای ساخته می شود و منابع آب با کیفیت و ذخایر آب شیرین دارند، افزود: متاسفانه 70 درصد تالاب ها در کره زمین به دلایل مختلف از بین رفته اند.

سلاجقه با عنوان اینکه جامعه جهانی متعهد است بر اساس میثاق های بین المللی باید از سیاسی بازی دوری کرده و به خوبی وظایف را انجام دهند، گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران به محیط زیست بر اساس آموزه های دینی و دانش توجه کرده و در حفظ آن کوشا است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اظهار اینکه رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری و سازمان محیط زیست در زمینه محیط زیست دغدغه مند هستند، به خشکی برخی تالاب ها اشاره و اضافه کرد: تالاب هامون پیکره عظیم آبی بوده که خشک شده است.

وی ادامه داد: همچنین دریاچه ارومیه به عنوان یکی از تالاب های دنیاست که به روزگاری که امروز دارد تبدیل شده است و فاز اول سخت افزاری دریاچه ارومیه تکمیل شده و در فاز دوم مدیریت نرم اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به ثبت تالاب جدید در کنوانسیون رامسر گفت: بیست و ششمین تالاب کهکیلویه و بویر احمد در کنوانسیون تالاب رامسر ثبت شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تالاب هامون خشک شد و ارومیه حال خوبی ندارد – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تالاب هامون خشک شد و ارومیه حال خوبی ندارد – خبرگزاری چراغونی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.